Od Gdańska po Bielsko – Białą. Znamy finalistów „Jarocin – Antyfestu Antyradia”!

20 czerwca 2016

Poznaliśmy finalistów konkursu „Jarocin – Antyfest Antyradia”. W ramach koncertu półfinałowego, który odbył się w Spichlerzu Polskiego Rocka do ścisłego finału zakwalifikowało się osiem zespołów. Laureat konkursu zostanie wyłoniony podczas Jarocin Festiwal 2016 (7 – 9 lipca). Zwycięzca zagra przed amerykańską formacją Slayer.


W sobotę, 18 czerwca, wyłoniono finalistów przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”, towarzyszącego tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie. Podczas półfinału, który odbył się w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, na scenie zaprezentowało się 12 zespołów, wybranych w trakcie wcześniejszych eliminacji. Decyzją jurorów do ścisłego finału awansowało 8 młodych kapel.

 


Na scenie Jarocin Festiwal 2016 o nagrodę główną przeglądu powalczą grupy:


* Andrzej Kowalsky Band (Łódź)
* Cowshed (Gdańsk)
* Diversity (Bielsko-Biała)
* Headwind (Poznań)
* InDespair (Wrocław)
* Sharon (Zielona Góra)
* Strażacy (Warszawa)
* The Primes (Warszawa)

 

Młode zespoły po raz kolejny oceniło jury w składzie: Leszek Biolik, znany muzyk i producent, związany przez wcześniej z legendarną Republiką, a następnie projektem Nowe Sytuacje, Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia oraz Tomasz Jankowski, przedstawiciel Prestige MJM. Jak przyznali członkowie jury, poziom półfinału przewyższył ten z eliminacji konkursowych.


– Jestem bardzo szczęśliwy, że zespoły wybrane w eliminacjach półfinałowych dzisiaj sprawiły nam tak dużą przyjemność. To był bardzo dobry koncert. Jeden z tych, na który sam chętnie kupiłbym bilet. Było dużo dobrej, ciekawej muzyki i świetnych wykonań. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i widać, że zespoły przygotowały się do tego koncertu. Pomiędzy eliminacjami a półfinałem była duża różnica – ocenił Leszek Biolik.

 

fot: Mirosław Ołtarzewski


– Większość z zespołów zagrało zdecydowanie lepiej niż podczas eliminacji. Nie była również wyczuwalna bariera między jurorami a zespołami oraz stres, który towarzyszył wcześniejszym przesłuchaniom konkursowym. Muzycy wzięli sobie do serca kilka uwag, które otrzymali po koncertach półfinałowych. My również nie przyszliśmy tutaj typowo jako jury, lecz po prostu posłuchać sobie fajnych 12 koncertów – dodał Tomasz Jankowski.


Gościem specjalnym wieczoru była grupa SIQ, projekt współtworzony przez Anię Brachaczek (BiFF, ex-Pogodno) oraz Macieja "Ślimaka" Starostę (Acid Drinkers, Flapjack). Współorganizatorem półfinału była Fundacja FanRock.


Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony podczas festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Laureat konkursu otrzyma między innymi  6000 złotych, statuetkę „Złotej Kosy”. Zwycięski zespół będzie mógł zagrać również przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer. Ponadto, laureat zostanie otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

 

fot: Mirosław Ołtarzewski


Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal zagrają m.in. Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka. Bilety – jeszcze póki co w niższych cenach, gdyż przed samym festiwalem podrożeją – można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Galeria