29 kwietnia 2016

Formacja Sixx:A.M. podzieliła się z fanami najnowszym albumem "Prayers For The Damned, Volume 1".  Jest to czwarta płyta w dorobku hardrockowej grupy z Los Angeles. Możemy być pewni, że utwory z nowego krążka usłyszymy na żywo już 7 czerwca podczas Power Festival w Łodzi. Tego dnia na scenie wystąpią również m.in. Korn oraz Megadeth!

 

31 grudnia 2015 roku zakończyła się historia legendy hard rocka, grupy Mötley Crüe, która zagrała tego dnia w Los Angeles swój ostatni koncert, kończąc tym samym trwającą trzydzieści lat karierę. Nie był to jednak koniec muzycznej kariery Nikki’ego Sixxa. Muzyk koncentruje się obecnie na swoim drugim zespole, który założył blisko 10 lat temu – Sixx:A.M. 29 kwietnia ukazała się czwarta płyta formacji, zatytułowana "Prayers For The Damned, Volume 1". Jak oceniają eksperci, najnowszy krążek to dowód na doskonałą formę amerykańskiej grupy.

 

 

– Chociaż nigdy nie byłem fanem Mötley Crüe, to muszę przyznać, że kierowanego przez Nicky'ego Sixxa zespołu Sixx:A.M. słucha mi się z niekłamaną przyjemnością. Zaś ich nowy album, „Prayers For The Damned”, jest dowodem na to, że formacja jest w znakomitej formie. Nie brak tu dynamicznych utworów, które natychmiast wpadają w ucho, będąc murowanymi kandydatami na przeboje. Jak znany już z anteny radiowej „Rise” czy „You Have Come To The Right Place”. Potrafią też ciekawe równoważyć tę zaraźliwą przebojowość, bardziej złożoną aranżacją i zmiennym klimatem. Taki jest „I'm Sick”, z jednej strony z nastrojową zwrotką, z drugiej rozpędzonym, bardzo melodyjnym refrenem. Nie brak tu też miejsca na gitarowe popisy. Sympatycy bardziej nastrojowych dźwięków z kolei na pewno odnajdą coś dla siebie słuchając podniosłego „Prayers For The Damned” czy balladowego „Better Man”. Jeśli Sixx:A.M. tak efektownie prezentuje się na scenie, ja w swoich najnowszych nagraniach, trzeba będzie poważnie rozważyć wybranie się do Łodzi na Power Festival – ocenia Michał Kirmuć z magazynu Teraz Rock.

 

Do niedawna zespół Sixx:A.M. funkcjonował tylko wtedy, gdy Nikki Sixx nie był zajęty pracą z Mötley Crüe. Teraz grupa, której skład tworzą także: wokalista i producent James Michael, znany z gry w Guns N'Roses gitarzysta DJ Ashba oraz świeży nabytek, perkusista Dustin Steinke, intensywnie komponuje i planuje liczne koncerty.

 

Tytuł premierowego albumu "Prayers For The Damned, Volume 1" nie jest przypadkowy. Członkowie amerykańskiej formacji nagrali w ostatnich latach tak wiele wartościowego matriału, że jeszcze na ten rok zaplanowali wydanie drugiej częśći "Modlitw za potępionych".

– „Sixx:A.M” to najbardziej kreatywne miejsce w karierze każdego z nas. Z Jamesem i DJ-em uznaliśmy, że nadszedł czas, abyśmy wydali jak najwięcej porządnej muzyki, dziękując w ten sposób naszym fanom za wsparcie – mówi Nikki Sixx. – Mamy misję, aby dać fanom więcej niż od nas oczekują, zarówno muzycznie, jak i wizualnie – dodaje DJ Ashba, który jest tak że autorem oprawy graficznej płyty. Produkcję i miksy wziął na siebie James Michael.

 

Płytę zapowiadała piosenka o tytule "Rise". Jak przyznał Nikki Sixx, na powstanie utworu wpływ miały doniesienia medialne, które otaczały muzyków podczas pracy nad albumem. – Nie jesteśmy zespołem zaangażowanym politycznie, ale podczas pracy nad płytą zewsząd otaczały nas medialne informacje, podobnie jak innych ludzi na świecie – wyjaśnia rockman. – W tych okolicznościach powstała piosenka "Rise", która miejmy nadzieję uzmysłowi ludziom, że mają coś do powiedzenia.

 

 

Warto odnotować fakt, że każda z trzech dotychczasowych płyt Sixx:A.M. znalazła się w pierwszej 30. "Billboardu".

Poprzedni album zespołu to "Modern Vintage" z 2014 roku.

 

Tracklista "Prayers For The Damned Vol. 1":

1. Rise
2. You Have Come To The Right Place
3. I'm Sick
4. Prayers For The Damned
5. Better Man
6. Can't Stop
7. When We Were Gods
8. Belly Of The Beast
9. Everything Went To Hell
10. The Last Time (My Heart Will Hit The Ground)
11. Rise Of The Melancholy Empire

 

Przypomnijmy, że grupa Sixx:A.M. niebawem odwiedzi Polskę. Amerykanie wystąpią podczas Power Festival, gdzie zagrają również: Korn, Megadeth, Scream Maker oraz Chassis. Impreza odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

 

Galeria