Nowy album Il Divo to moc przebojów w fantastycznych interpretacjach

6 lipca 2021

To już dziesiąty album studyjny prekursorów gatunku classical crossover na świecie. Płyta „For Once In My Live: A celebration of Motion” ukaże się 16 lipca i zawierać będzie 10 ponadczasowych standardów w zupełnie nowych aranżacjach. Piosenek z ostatniego wydawnictwa Il Divo będzie można posłuchać na żywo w listopadzie tego roku w Krakowie.

 

 

Il Divo to dobrze znana polskim fanom międzynarodowa formacja w składzie: Hiszpan Carlos Marin, Amerykanin David Miller, Francuz Sebastien Izambard oraz Szwajcar Urs Buhler. Kwartet jest prekursorem gatunku określanego mianem classical crossover. Doskonale porusza się w brzmieniach z podziałem na głosy, łącząc śpiew operowy z muzyką rozrywkową i aranżując na nowo światowe hity z klasą i elegancją. Il Divo niezmiennie cieszy się wielkim uznaniem fanów na całym świecie od początku powstania zespołu w 2003 roku. W ciągu 18-letniej kariery wokaliści sprzedali ponad 30 milionów albumów, w tym 160 złotych i platynowych krążków w 33 krajach. Byli też pierwszymi artystami classical crossover, którzy zadebiutowali albumem na samym szczycie listy Billboard's Top 200.  Również w Polsce grupa ma wciąż rosnące grono fanów. Ich dotychczasowe sześć występów w naszym kraju oklaskiwała blisko 60-tysięczna publiczność.

 

Szansa na obejrzenie Il Divo na żywo pojawi się jeszcze jesienią tego roku. Na dodatek zespół zaprezentuje swoje najnowsze dziecko – album „For Once In My Live: A celebration of Motion”. Na płycie, dostępnej w połowie miesiąca, znajdzie się kolekcja zupełnie nowych interpretacji znanych przebojów artystów związanych z kultową amerykańską wytwórnią płytową Motown. Pierwszy singiel „Ain’t No Mountain High Enough” z udziałem Marvina Gaye’a, promujący najnowszy krążek Il Divo, ukazał się kilka tygodni temu.

 

 

Na płycie znajdziemy także inne klasyki Motown, którym Il Divo nadało niepowtarzalne brzmienie. To prawdziwe perełki trafiające niegdyś na szczyty list przebojów, np. „I'll Be There” (The Jackson 5), „For Once In My Life” (Stevie Wonder) czy „Say You, Say Me” (Lionel Richie). Ponadto kwartet zaprosił do nagrań innych artystów. Są to: amerykańska supergwiazda – grupa Boyz II Men („I'll Make Love To You”), legendarny Smokey Robinson („The Tracks Of My Tears”) i niezrównany wokalista i autor piosenek Marvin Gaye („Ain’t No Mountain High Enough”). Ten 10-utworowy album pokazuje niesamowity talent wokalny kwartetu i jednocześnie składa hołd legendarnym artystom i wytwórni, którzy od ponad 60 lat są częścią muzyczną Ameryki i świata.

 

Kiedy po raz pierwszy marzyliśmy o tym albumie, najważniejszym aspektem było dla nas upewnienie się, że nasze interpretacje szanują ponadczasowy urok piosenek – mówią o albumie wokaliści. – W tym celu zadbaliśmy o to, aby każda nuta była zaśpiewana z największą starannością. Naszym przywilejem było dodanie naszego własnego, unikalnego brzmienia wokalnego do muzycznej historii Motown. Mamy nadzieję, że fanom spodoba się muzyka tak bardzo, jak nam podobało się jej nagrywanie.

 

Album „For Once In My Live: A celebration of Motion” trafi do sprzedaży 16 lipca na całym świecie, w tym także w Polsce. Koncert Il Divo, na którym z pewnością nie zabraknie utworów z najnowszego krążka, odbędzie się 13 listopada tego roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety do kupienia na biletserwis.pl.