15 listopada 2019

Pierwszy od sześciu lat anglojęzyczny album Céline Dion właśnie trafił do sprzedaży! Płyta „Courage” promowana jest na koncertach, które za oceanem cieszą się ogromną popularnością. W czerwcu 2022 roku artystka dwukrotnie zaśpiewa też w Polsce: w Atlas Arenie w Łodzi i TAURON Arenie Kraków.


Wydanie albumu „Courage” poprzedziło upublicznienie trzech utworów pochodzących z nowego krążka. Przy czym dwa dni przez ukazaniem się na rynku płyty na oficjalnym kanale artystki na YouTube zaprezentowany został teledysk do piosenki tytułowej.



„Courage” czyli odwaga to dwudziesty siódmy album kanadyjskiej wokalistki,  w tym dwunasty anglojęzyczny. Ta odwaga zawiera się w kilku znaczeniach: dotyczy życia prywatnego i samotnego wychowania synów, a także uwzględnia artystyczne wybory piosenkarki. Jak do tej pory bowiem każdy z trzech upublicznionych singli, promujących „Courage”, jest od siebie zupełnie różny i dość daleki od jej dotychczas znanego emploi. „Lying Down” stworzyli Sia i David Guetta. Utwór przypomina nam o zmianie nastawienia do życia po zakończeniu toksycznej relacji. „Imperfections” czyli „nieperfekcyjni” to piosenka o krytycznym podejściu do swojego piękna, charakteryzuje się współczesnym brzmieniem, zaś tytułowy „Courage” stanowi hołd złożony przez artystkę swojemu nieżyjącemu już mężowi. To hymn o sile, odwadze i niezłomności. Na albumie znalazł się także udostępniony wcześniej utwór „Flying On My Own”, który był pierwszym krokiem na nowej ścieżce kariery kanadyjskiej diwy. On też otwiera najnowsze wydawnictwo. W sumie album składa się z szesnastu piosenek. Na listę ich autorów wpisali się m.in. wspomniani David Guetta i Sia, a także Sam Smith oraz LP. Wokalistka pracowała też ze Stevem Aokim.

 

 


Céline Dion od września koncertuje po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie prezentuje nowe wydawnictwo. Występy z jej udziałem są zawsze bardzo wyczekiwane, tym bardziej, że obecna trasa COURAGE World jest doprecyzowana w najmniejszych szczegółach, podobnie jak cała promocja wydarzenia. Oficjalne wideo z koncertów i backstage’u oraz mniej oficjalne materiały pokazują rozmach, z jakim artystka powróciła na sceny całego świata. Diwa pozostanie na kontynencie północnoamerykańskim niemal do końca kwietnia następnego roku, by w trzeciej dekadzie maja zawitać do Europy. Organizatorem występów kanadyjskiej wokalistki jest agencja Prestige MJM.