21 czerwca 2018

Steven Wilson ponownie zaskakuje! Artysta szykuje kolejny solowy album,  przygotował także niespodziankę dla wszystkich fanów Porcupine Tree! Czy nowe utwory usłyszymy podczas wrocławskiego koncertu, który odbędzie się już 12 lipca w Hali Stulecia!?

 

– Napisałem trzy piosenki. Zamierzam wam po prostu powiedzieć, że są one znów kompletnie inne od wszystkich. (…..) Mam nadzieję, że jest to równie kreatywne, co bawiące ludzi. Ciągle słucham dużo Prince'a, więc wypływa to od jego twórczości. Uwielbiam także ostatnie albumy zespołów takich jak: The War on Drugs, Cigarettes After Sex i Max Richter, oczywiście poza partiami muzyki elektornicznej – mówi Steven Wilson dla portalu fabriziopedrotti.com

 

W ostatnim wydawnictwie „To The Bone” znalazło się jedenaście nowych utworów, w których artysta odważnie miesza style i brzmienia – motorykę futurystycznego rocka, patos progresywnych hymnów, indie disco, kosmiczne przestrzenie i przejmujące gitary. Płyta jest również wielkim ukłonem w stronę takich dzieł, jak „So” Petera Gabriela, „Colour of Spring” Talk Talk czy „Speed of Love” Taers for Fears. Jaki będzie nowy album?

– Stevena Wilsona możemy zaliczyć do grona artystów nieobliczalnych, po nowym wydawnictwie możemy spodziewać się rewolty stylistycznej, powrotu do korzeni, płyty instrumentalnej… w tym przypadku może się wszystko wydarzyć! – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

 

Jednak artysta wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że to już koniec Porcupine Tree, przygotował również dla fanów zespołu niespodziankę, o któej mówi: W przeciągu dwóch lub trzech lat chciałbym wypromować specjalne wersje ,,In absentia'' (2002), i ,,Deadwing'' (2005). Mam wiele szkiców i wersji demo tych piosenek, które nigdy nie zostały dokończone i nagrane ani zagrane na żywo – posiadam mnóstwo takiego materiału. Chciałbym również dodać teksty i fotografie do tych nagrań. Są to naprawdę ogromne projekty, więc mam nadzieję, że ludzie zaczekają na ich pojawienie się – zdradza Steven Wilson.

 

Steven Wilson wystąpi 12 lipca 2018 roku we wrocławskiej Hali Stulecia. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.