7 marca 2018

Niemiecka hardrockowa maszyna gra nieprzerwanie od ponad dekady! Miliony sprzedanych płyt, tłumy pod sceną, z głośników największe przeboje! A jaki utwór zespół Scorpions najczęściej wykonuje na żywo? Czy usłyszymy go 29 lipca podczas łódzkiego koncertu?

 

Kultowy utwór The Zoo został skomponowany przez niezawodny duet Schenker-Meine. Gitarzysta zespołu napisał sporo nowej muzyki podczas trasy koncertowej w 1979 roku, gdy jednak Klaus usłyszał nowy riff swojego przyjaciela z zespołu – od razu skomponował tekst piosenki.

 

– Nowy York po zmroku zrzuca płaszcz przyzwoitości i zaprasza wszystkich na ulicę 42., gdzie spełniają się wszystkie marzenia. Niemieccy rockmani niejedno w swoim życiu widzieli, ale to właśnie amerykańskie centrum rozkoszy stało się motywem do stworzenia utworu „The Zoo”. Klasyczny gitarowy riff, przy którym na ring wchodzili zawodowi wrestlerzy sprawia, że na koncertach szaleją tłumy. Zachwycający, pełen erotyzmu głos Klausa Meine docenił także Bruce Dickinson, który zdecydował się nagrać cover tego hitu – komentuje Sebastian Urbański z portalu DeathMagnetic.pl

 

 

Utwór został po raz pierwszy na żywo zagrany dla publiczności w Paryżu, która 21 kwietnia 1980 zgromadziła się w klubie Hippodrome de Pantin. Od tego czasu piosenka na stałe wpisała się do setlisty koncertowej, a sam zespół odśpiewał ją ponad tysiąc razy! Kawałek znalazł się w albumie Animal Magnetism wydanym 31 marca 1980 roku. Warto zaznaczyć, że właśnie to wydawnictwo sprzedało się w nakładzie miliona kopii!

 

– Bez piosenki „The Zoo” nie ma koncertu Scorpions.  Rudolf Schenker oraz Klaus Meine po raz kolejny udowodnili, że potrafią stworzyć ponadczasowy hit! Minęło niemal czterdzieści lat od premiery, a utwór nadal porywa tłumy na koncertach – mówi  Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

 

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.