Nowe utwory od HAUSERA. Album CLASSIC II wkrótce w sprzedaży

Hauser
7 marca 2024

Zupełnie nowa kolekcja klasycznych utworów już niedługo ukaże się w drugiej części wydawnictwa CLASSIC. HAUSER nagrał album składający się z melodii utrzymanych w melancholijnym klimacie. Zupełnie inaczej niż czekające nas w lipcu koncerty w Krakowie i Łodzi, które zapowiadają się bardzo dynamicznie i przebojowo!

2023 rok upłynął HAUSEROWI na pełnych energii koncertach solowych po wydaniu albumu z największymi przebojami, w większości utrzymanych w dynamicznych rytmach. Zakończona sukcesem pierwsze solowa trasa przysporzyła wiolonczeliście nowe grono fanów. Jego grą fascynują się ludzie na całym świecie i to oni wygenerowali już ponad miliard odtworzeń utworów w wersji audio, a aż 4 miliardy obejrzało teledyski. HAUSER nadal hipnotyzuje publiczność swoim kunsztem i niezachwianą pasją do muzyki.

Najnowszy album artysty „Classic II” jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego albumu „Classic” z 2020 roku. Tym razem zawiera 18 niezapomnianych melodii, fachowo zaaranżowanych tak, aby pokazać rozległe możliwości wiolonczeli. Płyta nagrana została z cenioną Londyńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Roberta Zieglera, a melodie zaaranżował Robin Smith.  Album prezentuje klasyczne arcydzieła w nowych, eleganckich formach.

Wykonując piękną melodię na wiolonczeli, która znana jest szeroko w wersji śpiewanej, nie można się pomylić – mówi HAUSER o swoim nowym albumie. – Zawsze jest jednak szansa, że zabrzmi ona jeszcze lepiej niż oryginał!!

Na początku tego roku HAUSER zachwycił fanów wydaniem singla zapowiadającego płytę – głęboko emocjonalnej interpretacji utworu „Kiss the Rain” Yirumy. Towarzyszący mu teledysk jest sam w sobie wizualnym arcydziełem. 

Kilka dni temu z kolei wyszedł drugi singiel promujący nowe wydawnictwo – “Emmanuel”. Teledysk do tego utworu też już jest dostępny. Film towarzyszący muzyce przenosi słuchaczy do lasu w rodzinnej Chorwacji. Sceneria doskonale oddaje nastrój melodii granej przez HAUSERA.

Oprócz dwóch już wydanych singli, na zapowiadanej płycie znajdą się kompozycje m.in. Bacha, Albinoniego, Mozarta, Dworzaka, Brahmsa. Nowy album Classic II w sprzedaży dostępny będzie 19 kwietnia. 

Chorwacki wiolonczelista powróci do Polski w tym roku na dwa koncerty, które będą utrzymane w energetycznym klimacie. Przebojowe wieczory odbędą się 19 i 21 lipca w TAURON Arenie Kraków i Atlas Arenie w Łodzi. Bilety dostępne są na www.biletserwis.pl.