5 marca 2021

Najnowszy album Kings of Leon to jedna z ciekawszych propozycji braci Followill od lat. Płyta „When You See Yourself” trafiła właśnie do sprzedaży. Na krążku znajduje się jedenaście utworów, a wydawnictwo dostępne jest w postaci płyt CD, analogów, a dla miłośników starszych form – także jako kaset magnetofonowych! W Polsce zespół na żywo zaprezentuje swój nowy repertuar podczas koncertu na wrocławskim stadionie.

 

 

Bracia Followill po czterech latach powracają z długo wyczekiwanym przez fanów albumem. Najnowsza płyta jest wypośrodkowaniem i kompromisem wartości wszystkich członków zespołu. Jest nieco tajemnicza – taka stała się też przeważająca część materiałów graficznych promujących płytę, począwszy od gry świateł, przez rozmazane twarze muzyków, a skończywszy na czarno białej koncepcji pozbawionej blasku kolorowych reflektorów.

 

Kompozycje cieszą się uznaniem wśród krytyków i zdecydowanie wskazują na nowy początek. W zespole czuć inną energię i powiew świeżości. Takie też są nowe kompozycje Kings of Leon – jedne z najciekawszych od lat.
W tygodniach poprzedzających wydanie albumu zespół podkręcał atmosferę, udostępniając fragmenty piosenek, teksty, akustyczne teledyski. Wszystko po to, aby fani nabrali ochoty na więcej tuż przed ostatecznym wydaniem pełnego albumu. Stąd część utworów jest już fanom doskonale znana.


Na płycie nie zabrakło przyjemnego gitarowego grania, do jakiego przez lata przyzwyczaili nas Kings of Leon. Muzycy podkreślają, że znaczącą rolę odgrywa na płycie brzmienie basu, i zdecydowanie mają rację!
Jeśli wsłuchać się w album, nie ma na nim ani jednej linii basu, która nie byłaby zbyt dobrze przemyślana, albo nie była chwytliwa. Myślę, że to jedna z rzeczy, o których się upewniliśmy przy produkcji tej płyty – żeby nie robić czegoś tylko po to, żeby to było. Jeśli mieliśmy coś zrobić, chcieliśmy zrobić to świetnie – podkreśla Calleb, frontman zespołu.

 

Album dostępny jest już w sprzedaży oraz na platformach streamingowych. Oprócz standardowej płyty CD i winylu, pojawiła się również wracająca do łask kaseta magnetofonowa. Na krążku znalazło się jedenaście utworów. Wśród znanych już faworytów „The Bandit” czy „100.000 People” pojawiają się utwory „Golden Restless Age” i „Time in Disguise”, a na nich Kingsi uchwyceni w najlepszej formie od lat.

 

Track lista:

 

1. When You See Yourself, Are You Far Away
2. The Bandit
3. 100,000 People
4. Stormy Weather
5. A Wave
6. Golden Restless Age
7. Time in Disguise
8. Supermarket
9. Claire & Eddie
10. Echoing
11. Fairytale
 
Kings of Leon z nową płytą przyjadą do Polski 23 czerwca. Koncert zaplanowany na Stadionie Wrocław ma inaugurować letni sezon muzyczny. Trzymamy kciuki, aby powrót do koncertowania był możliwy. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Bilety na koncert dostępne są na www.biletserwis.pl.