Nowa płyta i koncert w Łodzi na huczne 20-lecie Korna!

3 grudnia 2015

Legendarna formacja Korn, która na nowo zdefiniowała przed laty kanony mocnego brzmienia, nadal świętuje huczne 20-lecie wydania debiutanckiego krążka. Z tej okazji, nu metalowa grupa pracuje właśnie nad najcięższą płytą w swojej karierze oraz planuje występ w Łodzi, który odbędzie się już 7 czerwca w ramach wydarzenia Power Festival.

 

Po ponad dwudziestu dwóch latach owocnej kariery zespół Korn ma dziś na koncie 11 albumów studyjnych oraz 2 koncertowe. Imponujące statystyki sprzedażowe wydawnictw Amerykanów mówią same za siebie. Według danych z 2009 roku formacja z kalifornijskiego Bakersfield sprzedała łącznie 16 milionów płyt w Stanach Zjednoczonych oraz 32 miliony na całym świecie. Obecnie ekipa Jonathana Davisa pracuje nad nowym albumem, który ukaże się najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

 

Jak zdradził niedawno Brian „Head” Welch, który dwa lata temu powrócił do grania w formacji Korn po kilkuletniej przerwie, zespół jest obecnie w bardzo zaawansowanej fazie pracy nad najnowszym – dwunastym już – krążkiem studyjnym, który zapowiada się niezwykle obiecująco.

To będzie najcięższa, najbardziej melodyjna oraz najbardziej udana płyta w naszym dorobku. Myślę, że sprzedamy jej miliony – przyznał legendarny gitarzysta w jednym z wywiadów.

Następca płyty „The Paradigm Shift” będzie zawierał dłuższe oraz bardziej rozbudowane kompozycje, w porównaniu do utworów pochodzących z poprzednich wydawnictw.

 

Wiadomość o zapowiadanym koncercie grupy Korn w Polsce zelektryzowała pokaźną liczbę polskich miłośników formacji. Fani nad Wisłą kochają bowiem Korn nie tylko za doskonałe i świetnie sprzedające się albumy, ale także – a może przede wszystkim – za niezwykle żywiołowe występy przed publicznością. Jonathan Davis, piastujący 16. miejsce listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według amerykańskiego Hit Parader, w trakcie koncertów  zamienia się w prawdziwe zwierzę sceniczne, epatując niespotykaną ekspresją  oraz charakterystycznym mrocznym i wibrującym wokalem. Występ grupy Korn w ramach Power Festival będzie także wyjątkową okazją do usłyszenia premierowego materiału z nowego albumu.

 

Każdy koncert formacji Korn to solidna dawka potężnego brzmienia, brudnych nu metalowych dźwięków i doskonałej interakcji z publiką. Biorąc pod uwagę popularność  grupy Korn w Polsce, amerykańska legenda bez wątpienia zawładnie w 2016 roku łódzką Atlas Areną. przyznał Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie Power Festival.

 

Festiwal z udziałem zespołów: Korn, Megadteh oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

 

Galeria