17 września 2021

Jak zaaranżować na dwie wiolonczele „Shallow” Lady Gagi czy „Halo” Beyoncé, by nie straciły swojego przebojowego charakteru? W wykonaniu 2CELLOS nabrały nie tylko świeżości, ale są od razu rozpoznawalne i mogą się podobać nie mniej jak ich pierwowzory. Album „Dedicated” zawierający same światowe hity właśnie trafił do sprzedaży. Koncert 2CELLOS, w którym będzie można usłyszeć nowe wersje znanych utworów odbędzie się już 13 maja 2022 roku. To ostatnia szansa na zobaczenie wiolonczelistów na żywo!

 

 

Na nowej płycie 2CELLOS znalazło się dziesięć wielkich przebojów, wylansowanych m.in. przez Beyoncé, Lady Gagę, Imagine Dragons, One Republic czy Eda Sheerana i Justina Biebera.  Utwory różnią się stylistycznie, ale każdy w swoim czasie był wielkim hitem. Najstarszy z nich umieszczony w wydawnictwie to klasyk – „Sound of Silence” z repertuaru amerykańskiego duetu Simon and Garfunkel. Ten wydany po raz pierwszy w 1964 roku utwór został po latach przypomniany i na nowo spopularyzowany przez zespół Disturbed. Teraz można go usłyszeć w kolejnej wersji, tym razem 2CELLOS. Duet zmierzył się także z trzema rockowymi gigantami lat 80. i 90., biorąc na warsztat: „Sweet Child O' Mine” – Guns N' Roses, „Cryin” – Aerosmith oraz „Livin' on a Prayer” – Bon Jovi. Wszystkie pozostałe utwory pochodzą już z XXI wieku i są to hity list przebojów całego świata ostatnich lat, w tym. m.in. „Shallow” Lady Gagi i „Halo” Beyoncé, a także „Bad Guy” Billie Eillish. Cała płyta zawiera zbiór świetnie dobranych przebojów, a każdy zaaranżowany został wprost po mistrzowsku! Dodajmy, że w nowych aranżacjach nie brakuje rewelacyjnego perkusisty Dusana Kranjca oraz całego zestawu pozostałych instrumentalistów.

 

Tracklista:
1.    Wherever I Go (OneRepublic)
2.    bad guy (Billie Eilish)
3.    Sweet Child O' Mine (Guns N' Roses)
4.    Halo (Beyoncé)
5.    Shallow (Lady Gaga)
6.    Demons (Imagine Dragons)
7.    I Don't Care (Ed Sheeran/Justin Bieber)
8.    Cryin' (Aerosmith)
9.    Livin' on a Prayer (Bon Jovi)
10.    Sound of Silence (Simon & Garfunkel)


Jeszcze kilka lat temu wśród najczęściej zadawanych duetowi pytań było to, czy Stjepan i Luka będą komponować własne utwory. Oni jednak niezmiennie odpowiadali, że aranżowanie znanych przebojów w taki sposób, aby miały coś świeżego i nowego, jest trudniejsze, a właśnie to stanowi ich priorytet. I chociaż wiolonczeliści przyjęli kilka zamówień na stworzenie oryginalnej muzyki, to wydaje się, że do końca trwania duetu jako 2CELLOS, nadawanie nowych brzmień starym utworom pozostanie ich zajęciem numer jeden. Ale czy coś razem jeszcze stworzą? Stjepan Hauser i Luka Sulić ogłosili niedawno europejską trasę i jednocześnie zapowiedzieli, że po niej „zakończą historię 2CELLOS”. Wszystko więc wskazuje na to, że także płyta „Dedicated”, która ujrzała właśnie światło dzienne jako siódma w ich dorobku, pozostanie ostatnim wspólnym krążkiem.

 

W ramach ostatniej ogłoszonej europejskiej trasy, duet 2CELLOS odwiedzi Polskę w 2022 roku. 13 maja wiolonczeliści przyjadą do Atlas Areny w Łodzi i wystąpią na koncercie organizowanym przez Prestige MJM. Bilety na to wydarzenie są dostępne na www.biletserwis.pl.