25 listopada 2016

Jubileuszowa edycja najlepiej sprzedającego się albumu Andrei Bocellego – „Romanza” –  jest już w sprzedaży! Wydawnictwo zawiera m.in. nowe wersje legendarnego utworu ‘Con Te Partirò (Time To Say Goodbye)”. Ten niezapomniany przebój polska publiczność usłyszy także podczas przyszłorocznego koncertu włoskiego tenora w Szczecinie. Bocelli uświetni swoją obecnością finał regat The Tall Ships Races 2017.

 

Wydawnictwo "Romanza – 20Th Anniversary Editon" zostało wyprodukowane z myślą o uczczeniu 20. rocznicy wydania pierwszej edycji kompilacji największych przebojów Bocellego, zatytułowanej „Romanza”. Pochodząca z 1997 roku płyta do dziś uważana jest za jedno z najbardziej przełomowych, a zarazem najlepiej sprzedających się wydawnictw w karierze Bocellego. Pierwsze wydanie popularnego albumu Greatest Hits sprzedało się w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy. Sam album był kompilacją dwóch wcześniejszych płyt włoskiego tenora − „Il Mare Calmo della Sera” z 1994 oraz „Bocelli” z 1995 roku.
– Dla mnie "Romanza" jest pierwszym najważniejszym podsumowaniem historii mojego życia osobistego i artystycznego – cud, jakim jest muzyka pozwala mi dzielić się moimi przeżyciami ze światem – podsumował w jednym z najnowszych wywiadów Andrea Bocelli.

 

 

Nowe wydanie słynnej kompilacji zawiera 3 dodatkowe utwory, w tym dwie zupełnie nowe wersje legendarnego przeboju ‘Con Te Partirò’ –  jedną, w której jego głosowi towarzyszy cała orkiestra oraz drugą skromniejszą, na głos z fortepianem. Warto przypomnieć, że ten popularny utwór Bocelli zaśpiewał po raz pierwszy na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Prawdziwą popularność artyście przyniosła jednak inna wersja tego utworu, nagrana w duecie z sopranistką Sarah Brightman, częściowo także w języku angielskim („Time To Say Goodbye”). Wersja ta została sprzedana w ponad 12 milionach kopii na całym świecie. W pamięci wielbicieli twórczości Bocellego na stałe zachowało się również szczególne wykonanie tego utworu, podczas koncertu w Stanach Zjednoczonych, w 2000 roku. W pobliżu słynnej Statuy Wolności Bocelli wraz z Brightman wzruszyli tysiące amerykańskich słuchaczy, zgromadzonych w przestrzeni amerykańskiego Liberty State Park.

 

 

W sierpniu 2017 roku polska publiczność będzie miała wyjątkową okazję usłyszeć największe przeboje Andrei Bocellego, podczas występu włoskiego artysty w Szczecinie. Gwiazdor zaśpiewa dla polskiej widowni w ramach finału regat The Tall Ships Races 2017. Wielkiemu finałowi międzynarodowego zlotu żaglowców towarzyszyć będzie szereg imprez muzycznych.

 

Andrea Bocelli wystąpi w Szczecinie 5 sierpnia 2017 roku.

Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM.  Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: prestigemjm.com, a także eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Finał regat The Tall Ships Races potrwa od 5 do 8 sierpnia 2017 roku. 

Galeria