18 sierpnia 2017

Koncert światowej legendy rocka zespołu Scorpions poprzedzi występ Nocnego Kochanka! Jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców wystąpi na jednej scenie ze Scorpions już 1 grudnia na pograniczu Gdańska i Sopotu w ERGO ARENIE!

 

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych – a może i jedyny – polski zespół metalowy, który muzykę, a przede wszystkim teksty, tworzy z ogromnym dystansem do samego siebie oraz do wizerunku zazwyczaj kojarzonego z heavy metalem. Fani formacji deklarują, że ich koncerty uzależniają i to uzależniają na tyle, że przejechanie kilkuset kilometrów na ich kolejny występ nie stanowi żadnego problemu.

 

– Jest już pewną tradycją, że podczas wydarzeń organizowanych przez naszą agencję, oprócz koncertu głównej gwiazdy, znajdujemy również miejsce dla polskich artystów. Od kilku tygodni docierały do nas informacje, że kilka grup stara się o występ przed koncertem Scorpions. Postanowiliśmy wspólnie z managementem niemieckiego zespołu, że naszym wyborem jest Nocny Kochanek! Zespół obecnie znajduje się na fali popularności: wysokie wyniki sprzedaży płyt, wypełnione po brzegi koncerty klubowe utwierdzają nas w przekonaniu, że to był dobry wybór – komentuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert zespołu Scorpions w Gdańsku/Sopocie.

 

 

Zespół ma na swoim koncie dwa albumy, debiutancki „Hewi Metal” oraz „Zdrajcy Metalu”. I to właśnie dzięki temu drugiemu wydawnictwu Nocny Kochanek podbił listy sprzedażowe w Polsce, detronizując takich artystów, jak: Metallica, Leonard Cohen, The Rolling Stones, czy Sting. Jesienią twórcy „Zdrajców Metalu” rozpoczną drugą odsłonę swojej trasy koncertowej. Od końca września do połowy kwietnia odwiedzą pawie 50 miast w Polsce!

 

– Jeszcze nie ochłonęliśmy po naszym koncercie na dużej scenie Przystanku Woodstock, a dziś dostajemy informację, że gramy w Ergo Arenie przed Scorpionsami! To dla nas ogromne wyróżnienie! Nocny Kochanek wzbudza kontrowersje, bo nasze poczucie humoru i muzyka nie musi trafiać do wszystkich. Tym bardziej jesteśmy pozytywnie zaskoczeni – powiedział Krzysiek Sokołowski, wokalista zespołu na wieść o wyborze Nocnego Kochanka jako supportu formacji Scorpions.

 

 

– Nocny Kochanek jest aktualnie na samym szczycie. Choć może nie powinienem tak mówić bo kilkukrotnie już wydawało się, że sukces tego zespołu nie może być większy. A nasi polscy królowie metalu, co chwilę przekonują ludzi związanych ze sceną metalową, że można zajść jeszcze dalej. Zupełnie nie dziwi mnie wybór zespołu na support takiej gwiazdy, jaką jest niemiecki Scorpions, całkowicie na to zasługują, a sama impreza na pewno będzie świetną atrakcją nawet dla osób niebędących radykalnymi wyznawcami mocnej muzyki. Patrząc chociażby na ogrom ludzi, jaki przyjechał obejrzeć ich na Przystanku Woodstock, można zdecydowanie powiedzieć, że zespół Nocny Kochanek wytycza nowe standardy, niczym kiedyś Scorpions i pokazuje coś, czego świat wcześniej nie widział. No bo przecież wiadomo, że „komunę” i „Żelazną Kurtynę” rozmontował papież Polak i właśnie Skorpionsi. Co rozmontuje, albo co zbuduje Nocny Kochanek? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Mam co prawda przecieki, że panowie przygotowują naprawdę wielkie rzeczy, ale nie będę psuł niespodzianki. Jedno jest pewne: w grudniu w ERGO ARENIE zobaczymy prawdziwych gigantów rocka, zarówno tych z publicznością się żegnających, jak i tych, którzy tysiącami zdobywają serca widowni gdziekolwiek tylko się pojawią – komentuje Mikołaj „Jaok” Janusz, dziennikarz muzyczny.

 

Koncert Scorpions, który poprzedzi występ Nocnego Kochanka zaplanowany jest 1 grudnia w hali ERGO ARENA. Wejściówki można nabywać poprzez strony internetowe: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.

Galeria