Matteo Bocelli, 2024, Wrocław, Poznań, Zabrze, Kraków, Koncert, Bilety
12 czerwca 2024

Prezentujemy zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z trasą koncertową Matteo Bocellego w Polsce.


 
koncerty odbędą się: 
 
20 czerwca – Sala Ziemi Poznań Congress Center
22 czerwca – ICE Kraków Congress Centre
25 czerwca – Sala Ziemi Poznań Congress Center
26 czerwca – Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
27 czerwca – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu
 
 
19:00 – wstęp do obiektu 
20:00 – początek koncertu

 
Godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmuje management Matteo Bocellego).
 
 
Lokalizacja

– Sala Ziemi Poznań Congress Center znajduje się przy ul. Głogowskiej 10 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, wejście piesze: brama nr 1 od ul. Śniadeckich oraz brama nr 9 vis a vis Dworca Zachodniego od ul. Głogowskiej

– ICE Kraków Congress Centre mieści się w Krakowie przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Podczas koncertu otwarte będzie wejście główne numer 1 (od strony ul. Barskiej).

– Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu znajduje się na ul. Gen. de Gaulle’a 17 w Zabrzu.

– Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu znajduje się przy pl. Wolności 1.
 
Parkingi przy obiektach
 
Sala Ziemi Congress Center w Poznaniu – posiada nowy, 3-poziomowy parking podziemny PWK. Parking zlokalizowany jest przy ulicy Głogowskiej 11, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP. Jest on czynny całą dobę i pomieści 650 samochodów. Opłata: 8 zł za każdą rozpoczętą godzinę. 
 
ICE Kraków Congress Centre w Krakowie – dysponuje dwupoziomowym parkingiem podziemnym, który może pomieścić 336 samochodów. Koszt parkingu na czas koncertu to 20 zł. Bilet uruchamiany jest w systemie parkingowym na godzinę przed i do godziny po koncercie. Bilet koncertowy na parkingu można opłacić w każdym momencie nawet zaraz po wjeździe. Pomoże to w przeciwdziałaniu kolejkom do parkometru.
 
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu – posiada płatny parking mieszczący tuż przy hali, na około 200 samochodów. Opłata: 10 zł za wjazd. W bliskiej odległości od DMiT znajduje się bezpłatny parking przy ul. de Gaulle’a. 
 
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – posiada płatny parking podziemny z 650 miejscami zlokalizowany pod pl. Wolności. Na parking wjeżdża się z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Z parkingu można przejść prosto do budynku NFM albo wejść schodami lub wjechać windą na pl. Wolności. Opłata: 7 zł za godzinę. 
 
Okazanie biletów do skanowania  
Zachęcamy do drukowania biletów mobilnych zawierających kod kreskowy. 
 
Zakup biletów w dniu koncertu 
Nie będzie prowadzona stacjonarna sprzedaż biletów. Wejściówki do ostatniej chwili można będzie kupować na stronie: www.biletserwis.pl.
 
Zakup gadżetów 
Podczas wydarzenia będzie można nabyć oficjalne pamiątki związane z Matteo Bocellim. Będą to m.in.: torby, bidony, bluzy, breloki, płyty z autografami, T-shirty. Stoiska zlokalizowane zostaną w holach przed salą widowiskową.  
 
Gastronomia na koncertach
W obiektach będą znajdować się punkty kawiarniano-barowe, w których zakupić będzie można zimne i ciepłe napoje oraz przekąski. 
 
Czego nie można wnosić na wydarzenie
Na teren imprez nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, świecących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.
 
Aparaty fotograficzne
Do obiektów zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Do obiektów można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.