5 kwietnia 2018

Niemiecka lokomotywa zwana Scorpions postanowiła nie zwalniać tempa i ciągle aktywnie koncertować! Jest to jeden z nielicznych zespołów, który występuje na scenie już 50 lat, podczas gdy kolejne gwiazdy zapowiadają koniec kariery! Przedstawicieli klasycznego rocka na czele z Klausem Maine i Rudolfem Schenkerem będziemy mogli usłyszeć na żywo 29 lipca w Atlas Arenie.

 

Z każdym rokiem coraz więcej muzycznych weteranów postanawia złożyć swój sprzęt w garażu i przejść na koncertową emeryturę. Jednak nikt nie potrafi ściągnąć ze sceny zespołu Scorpions, który z każdym rokiem jest lepszy – co potwierdzają zarówno fani, jak i specjaliści – a także potrafi przekonać do siebie nowych wyznawców!

 

– Jako agencja, organizująca największe muzyczne wydarzenia w tym kraju ,możemy poszczycić się sprowadzeniem do Polski takich rockowych tuz jak: Scorpions, Linkin Park, Motorhead, Manowar, Megadeath czy Slayer. Tę ostatnią kapelę mogliśmy oglądać na żywo podczas Jarocin Festiwal 2016, ale obecnie jej muzycy postanowili już zakończyć działalność i zapowiedzieli ostatnią, pożegnalną trasę – komentuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

 

 

Gary Holt gitarzysta zespołu Slayer w wywiadzie dla „The Metal Voice” stwierdził:  – Ogłaszamy daty koncertów, trasa będzie potężna. Będzie naprawdę wspaniale i czuję się dumny, mogąc być częścią tego wszystkiego. Przygotowujemy coś, co ludzie zapamiętają na zawsze. Zapytany, czy – niczym Scorpions – zespół Slayer jednak nie zmieni zdania, odparł: Nie, dajcie spokój. Natomiast Scorpions uwielbiam i mam nadzieję, że nigdy nie przestaną grać!

 

Sami muzycy Scorpions zauważają, że  tyle lat spędzonych wspólnie na scenie to nie lada wyczyn: Kto jeszcze jest 50 lat na scenie?! Rolling Stones, The Beach Boys i The Who. Biorąc to pod uwagę i fakt, że pochodzimy z Niemiec, świętowanie 50-lecia kariery muzycznej, kiedy nikt nie wierzył na początku, że zespół z Niemiec może coś takiego osiągnąć, a teraz dalej kontynuować – to trochę, jak cud – mówi Rudolf Schenker i dodaje: – Myślę, że to jest fantastyczne, kiedy rutyna przestała działać, a muzyka nabrała nowej energii. No i teraz mając w składzie Mikkey Dee, nowego perkusistę, mamy nowy rodzaj energii. My to kochamy, ludzie to kochają, więc wróciliśmy z nowym albumem „Return To Forever” i oto jesteśmy! Nie wiem ile to „forever” potrwa, ale sami się przekonamy.

 

 

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.