1 sierpnia 2017

Piłka gimnastyczna, keybord określonej marki, wysokiej klasy ekspres do kawy, rumianek czy sok morelowy – to wszystko musi  się znaleźć w pokoju hotelowym Andrei Bocellego. Lista wymagań umieszczona jest w koncertowym riderze tenora.  To tak naprawdę wykaz życzeń, które muszą zostać spełnione, aby artysta przyjął zaproszenie na występ. W przypadku Bocellego – jest ona wyjątkowa skromna. Przynajmniej na tle innych gwiazd światowego formatu.

 

Czasami w riderze znajdują się prawdziwe ekstrawagancje: umieszczenie palmy w pokoju czy jacuzzi w garderobie. Takie życzenia spełniała już agencja Prestige MJM przed koncertami Eltona Johna i Justina Biebera. W przypadku Andrei Bocellego sytuacja jest zupełnie odwrotna. Nie ma w nim wymagań, które byłyby trudne do zrealizowania. Szczególną uwagę zwraca informacja dotycząca funkcjonalności ustawienia mebli i przedmiotów w pomieszczeniach używanych przez artystę. Zarówno garderoba, z której Bocelli korzysta przed swoim występem, jak również pokój hotelowy są każdorazowo sprawdzane osobiście przez managera gwiazdy. Wszelkie meble nie mogą być ustawione w punkcie centralnym pomieszczenia, muszą znajdować się bezpośrednio przy ścianach. Wymóg ten podyktowany jest względami bezpieczeństwa, z powodu niedowidzenia słynnego tenora.


Ponadto artysta życzy sobie dostarczenia do garderoby gitary akustycznej, a także keybordu wybranej marki i konkretnego typu zarówno do garderoby jak i pokoju hotelowego. Instrumenty te są dokładnie scharakteryzowane w riderze przesłanym przez management artysty.

 

 

Ciekawostką może być chęć posiadania zarówno w garderobie, jak i w pokoju hotelowym, 75-centymetrowej piłki gimnastycznej. Służy ona do ćwiczeń oddechowych przepony – narządu odgrywającego niezmiernie ważną rolę podczas śpiewu.


Andrea Bocelli nie jest wymagającą gwiazdą, jeśli chodzi o menu. Na liście życzeń znajdziemy standardowo świeże owoce, warzywa oraz przekąski w postaci kanapek, a także duże ilości cukru i… herbatę rumiankową. Jego menu zawiera także soki o typowych  śródziemnomorskich smakach, takie jak morelowy, brzoskwiniowy, a także gruszkowy. Jak na prawdziwego Włocha przystało, niezbędnym przysmakiem jest dobra, włoska kawa. W garderobie artysty musi być więc wysokiej klasy ekspres do kawy, dobrej jakości ziarna, a także niezbędna do tego porcelanowa zastawa.

 


Podczas tras koncertowych śpiewak zwykle przemieszcza się swoim prywatnym samolotem. Na szczeciński koncert wraz z tenorem przybędzie do Polski sztab najbliższych współpracowników. Wśród nich będzie także osobisty manager gwiazdy, osoby bezpośrednio odpowiedzialne za organizację koncertu, jak również gwiazdy występujące wraz z tenorem na scenie.


Do spotkania z Andreą Bocellim i jego gośćmi zostało już tylko kilka dni. Świadkami tego spektakularnego wydarzenia – największego w Polsce w obecnym roku – będziemy w najbliższą sobotę, 5 sierpnia. Poza strefą miejsc siedzących, wejście na koncert będzie bezpłatne. Na wydarzenie zaprasza agencja Prestige MJM. 

Galeria