7 lutego 2020

James Blunt, który przyjedzie na koncert w marcu nie życzy sobie jedzenia podawanego w Polsce na plastiku. Andrea Bocelli idzie w tym temacie jeszcze dalej! Posiłki serwowane na plastikowych talerzach i picie z takich kubków coraz częściej staje się passe. W ślad za modą na ekologię idą również światowe gwiazdy.

 

   

 

Tak powszechne wciąż w użyciu plastikowe talerzyki, kubeczki czy sztućce nie mają uznania wśród światowych gwiazd muzyki. Coraz częściej zapisy o wyłączeniu z cateringu zastawy z tworzywa sztucznego znajdują się w umowach między organizatorami koncertów a managementem. Wśród artystów, którzy w tym roku przyjadą na koncerty do Polski taki punkt umieścił m.in. James Blunt. Jego koncert zaplanowany jest 7 marca w Arenie Gliwice.
Będące w obiegu plastikowe naczynia nie mogą się znajdować w garderobie ani w wydzielonym miejscu spożywania posiłków.  Artysta chce jeść na porcelanowych talerzach i pić kawę z takich kubków.

 

Jeszcze dalej w tej dziedzinie idzie Andrea Bocelli, którego koncert po raz pierwszy w Polsce odbędzie się na PGE Narodowym, już 22 sierpnia. Najbardziej uwielbiany tenor świata zażyczył sobie podczas pobytu w naszym kraju chińskich metalowych talerzy! W riderze – dokumencie regulującym wszystkie wymagania techniczne oraz te związane z pobytem artysty w kraju, gdzie koncertuje – znalazł się również zapis, by catering nie serwował żadnych fast foodów.

 

Gwiazdy coraz więcej uwagi przywiązują do proekologicznego stylu życia. Kilka lat temu zespół Queen zażyczył sobie podczas koncertu w Łodzi, aby wszędzie, gdzie przebywali (garderoby, jadalnia) ustawione były pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

 

Nie jest żadnym problemem, aby sprostać wymaganiom artystów związanym  z wyeliminowaniem plastiku z codziennego użytku. Współpracujemy z najlepszymi firmami cateringowymi, które realizują usługi zgodnie z oczekiwaniami, także jeśli chodzi o dobór menu – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która w tym roku zorganizuje koncerty Jamesa Blunta i Andrei Bocellego w Polsce.

 

Bilety na obydwa koncerty zakupić można za pośrednictwem www.prestigemjm.com.