Natalia Kukulska w najczulszych koncertach 2022 roku

31 stycznia 2022

Natalia Kukulska poruszyła wszystkie czułe struny! Dwa koncerty, będące zwieńczeniem odważnego projektu, w którym zmierzyła się z pomnikową twórczością Chopina, oczarowały publiczność 29 stycznia w Krakowie i 31 stycznia we Wrocławiu. Natalia zaprezentowała projekt swojego życia, który wywołał niekończące się owacje na stojąco. Organizatorem koncertu była agencja Prestige MJM.
 

2 koncerty, 60 muzyków na scenie, 5 dyrygentów i 1 niepowtarzalna Natalia Kukulska – razem 180 minut najczulszej muzyki na żywo! Koncerty “Czułe struny” dobiegły końca, ale ciepło w sercach widowni, które wzbudziły, pozostanie jeszcze na długo. “Niesamowity spektakl muzyczny”, “uczta dla duszy”, “wieczór, poruszający wszystkie czułe struny” – tak zachwycona publiczność wypowiadała się o koncertach. Podczas tych wydarzeń Natalia Kukulska wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej wywołała łzy u niejednego słuchacza, a owacje na stojąco tłumów zgromadzonych w ICE Kraków i NFM Wrocław trwały bez końca.
 

“Czułe struny” to muzyczny projekt mojego życia z wielu powodów: ze względu na sam fakt patrona tej płyty czyli pomnikowej postaci Fryderyka Chopina, a także ze względu na wielkość i rozmach tego przedsięwzięcia. Zaprosiliśmy orkiestrę symfoniczną, dodatkowych muzyków, pięciu dyrygentów oraz pięć artystek, które napisały teksty. (…) Jest to wielkie wyzwanie, ale ja nazywam koncert “Czułych strun” wielkim świętem. Dopiero wtedy, kiedy czułość przepływająca z muzyki jest odbierana przez publiczność, czuć największe spełnienie. Koncerty w Krakowie i we Wrocławiu dały mi wielką radość i dawkę wiary, że warto spełniać swoje marzenia – bo “Czułe struny” są spełnieniem moich marzeń – powiedziała wzruszona Natalia Kukulska po koncercie we Wrocławiu.
 

 

“Czułe struny” to projekt, który od początku zaskakiwał niesztampowością. Odważne symfoniczne aranżacje utworów Chopina, ozdobione tekstami stworzonymi specjalnie na tę okazję, pięciu wybitnych dyrygentów i współczesna myśl artystyczna, która zderzyła się z tradycją – to wszystko przyczyniło się do stworzenia muzyki, która w każdym budzi czułość. Natalia Kukulska przyznała na scenie, że dokładnie z takim zamysłem tworzyła ten projekt – zainspirowana mową Noblowską Olgi Tokarczuk, poruszona znieczuleniem współczesnego świata, postanowiła działać i budzić w ludziach muzyczne ciepło. Tak właśnie stało się na koncertach w Krakowie i Wrocławiu!
 

W “Czułych strunach” Natalia Kukulska wraz z aranżerami wycisnęła emocjonalną esencję z utworów Fryderyka Chopina. Muzyka wykonywana na żywo nabrała jeszcze większej mocy, a słowa i dźwięki precyzyjnie uderzały w każdą czułą strunę zgromadzonej widowni. Takie wzruszenia miały miejsce dzięki absolutnemu profesjonalizmowi orkiestry, wrażliwości i kunsztowi wokalistki oraz charyzmatycznym charakterom aranżerów – koncert skomentował Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Mieszanka wyrazistych osobowości wprowadziła na scenę niesamowitą energię, a ich radość ze wspólnego muzykowania widoczna była nawet z ostatnich rzędów sali koncertowej. Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Paweł Tomaszewski, Nikola Kołodziejczyk i Jan Smoczyński, mieli także szansę zadyrygować swoje utwory, dzięki czemu koncertowe melodie “Czułych strun” poruszały autentycznością.
 

Muzyczne wieczory w Krakowie i Wrocławiu ostatecznie dowiodły, sięgnięcie do dorobku pomnikowego Chopina wcale nie było wariackim pomysłem! Czułość nut Chopinowskich we współczesnym kontekście okazała się idealnie odpowiadać na potrzeby dzisiejszych melomanów. Zuchwały pomysł, odważne aranżacje i zmyślne teksty od samego początku porwały serca słuchaczy – “Czułe struny” szybko zdobyły status platynowej płyty, a teraz prestiżowe ICE Kraków i NFM Wrocław wypełniły się po brzegi fanami tego projektu. Natalia Kukulska sama ze wzruszeniem przyznała, że “Czułe struny” – zrodzony z jej marzeń muzyczny projekt życia – pokazuje, że odwaga i autentyczność w muzyce popłaca.


Organizatorem tych magicznych koncertów była agencja Prestige MJM.