Najszybszy pianista świata gra melodię z filmu „Piraci z Karaibów”

12 sierpnia 2019

Cztery miesiące czekali fani Petera Bence na kolejny utwór zaaranżowany przez pianistę. Do sieci trafiło właśnie nagranie tematu z filmu „Piraci z Karaibów” w ognistej wersji fortepianowej. Teledysk został nagrany w stylowych wnętrzach. Czy słynna melodia pojawi się w repertuarze jesiennych polskich koncertów Petera Bence?

 

Fani Petera Bence wyczekują każdej jego nowej aranżacji utworu. Cztery miesiące temu, na fali sukcesu filmu „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem, pianista zaaranżował słynną piosenkę „Shallow”. Kto jeszcze nie słyszał fortepianowej wersji hitu, powinien szybko nadrobić zaległości! W zalewie najróżniejszych przeróbek – instrumentalna propozycja Petera Bence jest najlepsza!

 

 

Przed kilkoma dniami światło dzienne ujrzała nowa aranżacja autorstwa pianisty rodem z Węgier. Tym razem podjął się przerobienia na fortepian melodii z kinowego hitu „Piraci z Karaibów” sprzed 16 laty, stworzonej przez Niemca – Klausa Badelta. Wideo z nowym utworem Petera Bence najpierw ukazało się na jego instagramowym profilu, gdzie w ciągu czterech dni wyświetlono go ponad 200 tysięcy razy! Później nagranie trafiło na platformę YouTube, gdzie w ciągu zaledwie 48 godzin pojawiło się 600 komentarzy! Nie trzeba dodawać, że pozytywnych. Także na Facebooku, na którego melodia z „Piratów” trafiła najpóźniej chętnie ją udostępniano i komentowano. Oto niektóre wypowiedzi z profili społecznościowych.

 

– Uwielbiam tę piosenkę i ten specjalny sposób, w jaki ją grasz. Jesteś po prostu najlepszy!
– Wow, to niesamowite, grasz z wielką pasją!
– Jesteś absolutnie niesamowity. Mocny i delikatny zarazem.
– Chciałbym zagrać coś takiego.
– Jesteś najlepszym pianistą na świecie.
– Chryste, co za talent!
– Zasłużony wkład w aranżację muzyki. Gratulacje.
– To niesamowite! Bezbłędna technika jak zwykle i wysoki poziom artyzmu.
– Dzięki za ten film, Peter. Jesteś najlepszym muzykiem, jakiego znam.

 

 

Nagranie wykonane zostało z użyciem oszczędnych środków, jedną kamerą. Pianista nie używał też dodatkowego sprzętu do przetwarzania dźwięków, które powoduje, że można mieć wątpliwości czy gra jedna osoba, czy utwór wykonuje więcej muzyków. Tym razem liczy się tylko czyste brzmienie klasycznego fortepianu. I to jest piękne!

 

Peter Bence od kilku miesięcy anonsuje wydanie swojej pierwszej płyty. Zanim krążek ukaże się na rynku, warto posłuchać artysty na żywo. Taka okazja będzie aż czterokrotnie:
23 września –  Sala Ziemi Poznań Congress Center, – bilety oficjalne wydarzenie,
23 września – Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, – bilety oficjalne wydarzenie,
7 października – COS Torwar w Warszawie, – biletyoficjalne wydarzenie,
24 listopada – ICE Kraków. – biletyoficjalne wydarzenie,


Bilety na koncerty są do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com.