Najpiękniejsza współczesna kolęda budzi wielkie emocje!

2 stycznia 2019

„Kolędę dla nieobecnych” z całą pewnością można zaliczyć do najpiękniejszych współczesnych kolęd. Napisał ją w 1997 roku Szymon Mucha, a skomponował – Zbigniew Preisner i od razu włączył do albumu „Moje kolędy na koniec wieku”. O tym, jakie budzi emocje, opowiadają  artyści wieczorów kolędowych, które już za kilka dni odbędą się w sześciu miastach w Polsce pod nazwą „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy”.

 

„Kolęda dla nieobecnych” to niezwykle wzruszająca, świąteczna piosenka w wykonaniu Zbigniewa Preisnera i Beaty Rybotyckiej. To piosenka o tych, których nam brakuje w wigilijnym dniu, bo wtedy właśnie bardziej niż zwykle, oddalibyśmy wszystko, by spędzić z nimi jeszcze trochę czasu. Czasu, którego zabrakło, by powiedzieć ile dla nas znaczyli, powiedzieć, że ich kochamy. Ta niezwykła kolęda robi wrażenie nie tylko na słuchaczach, ale na jej wykonawcach.

 

 

Kolęda zadebiutowała na krążku „Moje kolędy na koniec wieku” i od tej pory znalazła się na wielu płytach, a jej angielskojęzyczna wersja – „Come to us” wykorzystana została w filmie Cliffa Richarda, pod tytułem „Cliff at Christmas”. 

 

Świąteczne koncerty „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” odbędą się w sześciu polskich miastach:
10 stycznia 2019 – w ICE Kraków Congress Centre
14 stycznia 2019 – w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu
15 stycznia 2019 – w hali COS Torwar w Warszawie
16 stycznia 2019 – w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
17 stycznia 2019 – w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu
19 stycznia 2019 – w Sali Ziemi w Poznaniu

 

Wszystkie wieczory kolęd rozpoczynać się będą o godzinie 20:00. Bilety na wydarzenia nabywać można za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com. Na trasę koncertową „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” zaprasza agencja Prestige MJM.