Najnowsza, popowa płyta Josha Grobana trafiła do sprzedaży!

21 września 2018

Fani z niecierpliwością oczekują pierwszego koncertu Josha Grobana w Polsce, który odbędzie się jeszcze w tym roku. Tymczasem już dzisiaj światło dzienne ujrzał najnowszy album artysty z nastrojowymi piosenkami w popowej stylistyce. Wśród nich są trzy duety i utwory, które z pewnością zachwycą nie tylko oddanych wielbicieli głosu Amerykanina. Do sprzedaży trafiły dwie wersje wydawnictwa.

 

Album „Bridges” Josha Grobana właśnie się ukazał na rynku. To już ósma płyta w ciągu blisko dwudziestu lat kariery muzycznej tego amerykańskiego wokalisty. Od ostatniego krążka – „Stages”, w całości poświęconego repertuarowi musicalowemu, minęły już trzy lata. Nic dziwnego, że najwięksi fani już nie mogli się doczekać kolejnej płyty. W ostatnim czasie zainteresowanie nowym wydawnictwem podsycał jeszcze bardziej sam wokalista, wypuszczając do sieci single promujące „Bridges”. Fani mogli się poczuć dopieszczeni!

 

Już pół roku temu, dość niespodziewanie  pojawił się pierwszy z utworów  – „Symphony”. Piosenka, napisana o godzinie drugiej w nocy przez Josha, była efektem wyrzucenia z siebie nagromadzonych emocji. Fanom z pewnością przypadły do serca wielkie „River” i „Granted”, przy czym ten drugi – od razu z teledyskiem. Obydwa utwory łatwo wpadają w ucho, są melodyjne i mają szanse zostać wielkimi hitami. Pod koniec czerwca, bez zapowiedzi wypuszczony został do sieci francuskojęzyczny cover Celine Dion „S'il Suffisait D'Aimer”.  Ale chyba największym zaskoczeniem dla fanów było pojawienie się piosenki zaśpiewanej wspólnie przez Josha Grobana i Andreę Bocellego – „We Will Meet Once Again”. Ten utwór pojawi się także na krążku „Si” – zapowiadanej na październik najnowszej płycie włoskiego tenora. Wyrazem artystycznym bardzo pasuje do jego pierwszego singla „If Only” promującego to wydawnictwo.
Przed kilkoma dniami do sieci trafił ostatni utwór Josha Grobana – „Bridge Over Troubled Water”. Standard ma już niemal pół wieku! Śpiewali go m.in. duet Simon i Garfunkel oraz John Legend. Te wszystkie utwory już znamy. A co oprócz nich Josh Groban przygotował dla swoich fanów?  Na krążku znalazły się jeszcze dwa duety: z Sarah McLachlan i Jennifer Nettles. W sumie nowa płyta zawiera 12 utworów, a do wersji de luxe Josh Groban dołożył kolejne: cover piosenki Billy'ego Joela „She's Always A Woman” oraz kompozycję „You Have No Idea”.

 

Piosenek z najnowszej płyty Josha Grobana będzie można posłuchać na żywo jeszcze w tym roku w Polsce. Pierwszy koncert artysty w naszym kraju odbędzie się 18 grudnia w TAURON Arena Kraków. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.