24 maja 2021

Korona rosyjskiego baletu – The Royal Moscow Ballet po raz kolejny zachwyci polską publiczność. Ceniony na całym świecie zespół baletowy, którego minione wizyty w naszym kraju osiągnęły spektakularny sukces z tysiącami sprzedanych biletów, zaprezentuje wyjątkowy spektakl “Jezioro Łabędzie”. W magiczny świat tańca i emocji będziemy mogli zanurzyć się już w lutym 2022 roku w siedmiu polskich miastach.

 

 

“Jezioro Łabędzie” w wykonaniu rosyjskiego baletu to klasyka, będąca obowiązkową pozycją dla wszystkich entuzjastów sztuki, piękna i wzruszeń. Najlepsi tancerze świata, których sceniczne popisy zdają się przekraczać wszelkie prawa fizyki, kultowa muzyka wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego, zapierające dech w piersiach stroje i scenografia oraz bajkowa opowieść, która wzrusza od pokoleń – tej uczty dla zmysłów nie można przegapić!

 

Legendy o rosyjskim balecie znane są na całym świecie: o rygorze panującym w szkołach baletowych, godzinach morderczych ćwiczeń i morzu wylewanych łez słyszał chyba każdy. Jednak właśnie dzięki tym wyrzeczeniom rosyjskich baletnic, teraz możemy podziwiać ich kunszt techniczny w najznakomitszych formacjach baletowych takich jak The Royal Moscow Ballet. Zespół ten zrzesza bowiem tylko tancerzy na najwyższym światowym poziomie.

 


Ci mistrzowie baletu w precyzji, lekkości i płynności tańca nie mają sobie równych! Sposób w jaki się poruszają – jakby nie obowiązywały ich zasady grawitacji – jest niewiarygodny, a jednocześnie niesamowicie spektakularny. A co najważniejsze perfekcja warsztatu tancerzy ani trochę nie ujmuje pasji i emocji spektaklowi. Wprost przeciwnie – tylko je kumuluje, dzięki czemu ponadczasowa opowieść o miłości Zygfryda i Odetty porusza bardziej niż kiedykolwiek – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest promotorem polskiego tournée The Royal Moscow Ballet.

 

The Royal Moscow Ballet swoim tańcem zachwyca na całym świecie. Założony w 1997 roku zespół zjeździł już Europę, Azję, a nawet został on pierwszym rosyjskim baletem, który ze swoją trasą dotarł aż do wschodniej Afryki! Wyjątkowe spektakle tej formacji to rozrywka na najwyższym poziomie, która na swoich występach gromadzi i zachwyca zarówno znawców sztuki baletu, jak i jej zupełnych laików oraz największe osobistości, celebrytów, polityków czy prezydentów państw, które odwiedza zespół.

 

The Royal Moscow Ballet z „Jeziorem łabędzim” pojawi się w Polsce w lutym 2022 roku w siedmiu miastach:
1 lutego 2022 – Klub Wytwórnia, Łódź
2 lutego 2022 – Sala Ziemi, Poznań
3 lutego 2022 – Miasto Ogrodów, Katowice
4 lutego 2022 – ICE Kraków Congress Centre, Kraków
5 lutego 2022 – Hala Stulecia, Wrocław
6 lutego 2022 – COS Torwar, Warszawa
7 lutego 2022 – Centrum Spotkania Kultur, Lublin

 

Bilety na przedstawienia The Royal Moscow Ballet w Polsce do kupienia za pośrednictwem strony: biletserwis.pl.