3 kwietnia 2023

Romantyczna miłość księcia Zygfryda i księżniczki Odetty ponownie zagości w Polsce. „Jezioro łabędzie” – najbardziej znane i lubiane dzieło baletowe na świecie do muzyki Piotra Czajkowskiego przedstawione zostanie przez Ballet of Peace, w ramach którego występują czołowi tancerze świata. Na spektakle w Poznaniu, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Toruniu zaprasza agencja Prestige MJM. Bilety dostępne na biletserwis.pl już od środy, 5 kwietnia o godzinie 10:00.

 

 

Magiczne połączenie dramatu i tragedii oraz odwiecznej walki dobra ze złem – to historia opowiedziana tańcem w najsłynniejszym przedstawieniu baletowym świata  „Jeziorze łabędzim”. Opowieść rozgrywa się w pełnej świetności pałacowej sali balowej oraz nad jeziorem oświetlonym przez księżyc, po którym w idealnym szyku szybują łabędzie.
Dzięki pięknym kostiumom, wspaniałej scenografii i dekoracji ten klasyczny balet ożyje ponownie. Do tego charakterystyczna i dobrze znana muzyka Piotra Czajkowskiego sprawi, że spektakle będą magiczne.


Ballet of Peace założony został w 2006 roku w czarnomorskim mieście Odessa przez Władimira Troszenkę. Grupa natychmiast otrzymała zaproszenie do wystawienia „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego w najbardziej prestiżowych teatrach w Stanach Zjednoczonych. Od tego momentu zespół brał udział w międzynarodowych trasach koncertowych po USA i Kanadzie, a także w Europie i Azji. Do lutego 2022 roku tancerze z powodzeniem występowali także w swojej ojczyźnie. Ostatnio odbyli trasę po Irlandii, która okazała się ogromnym sukcesem.
Balet wystawiał inscenizacje nie tylko „Jeziora łabędziego”, ale także „Śpiącej królewny” Czajkowskiego, „Carmen” Bizeta i „Romea i Julii” Prokofiewa, a także kilka innych współczesnych baletów.  
Kostiumy i scenografie są wykonywane ręcznie przez najlepszych mistrzów , a repertuar Ballet of Peace to kontynuacja i dziedzictwo doświadczeń największych mistrzów baletu na świecie, takich jak Natalia Makarowa, Rudolf Nurejew czy Michaił Barysznikow.

 


W podwójną rolę Odetty i Odylii wciela się Kateryna Floria, która jest pierwszą solistką The Ballet of Peace. Zdobyła wiele nagród na całym świecie i jest znana ze swojej niesamowitej pracy nóg i pełnych wdzięku ruchów. Artystyczne kierownictwo nad zespołem sprawuje Aleksandra Fedorina, wielokrotnie nagradzana za wkład w rozwój baletu światowego.

 

Od lat największe uznanie publiczności, która przychodzi na spektakle ukraińskiego baletu, wzbudza właśnie inscenizacja „Jeziora łabędziego”. W dniach 12-19 lutego 2024 roku to ponadczasowe przedstawienie zostanie wystawione na siedmiu scenach polskich miast: 
12 lutego – Sala Ziemi Poznań Congress Center
13 lutego – Hala Stulecia, Wrocław
14 lutego – 3mk Arena Ostrów, Ostrów Wielkopolski
15 lutego – Centrum Kongresowe ICE Kraków
17 lutego – Klub Wytwórnia, Łódź
18 lutego – Centrum Spotkania Kultur, Lublin
19 lutego – CKK Jordanki, Toruń 
Bilety będzie można nabywać od 5 kwietnia, o godz. 10:00 za pośrednictwem strony www.biletserwis.pl. Organizatorem trasy baletowej jest agencja Prestige MJM.