29 września 2015

 – Dave Matthews Band to zespół, dla którego nie istnieją bariery gatunkowe. Z akustycznej gitary potrafi wykrzesać większą moc niż batalion heavymetalowców – zdradza Bartek Koziczyński z „Teraz Rock” i dodaje – Istotą Dave Matthews Band są koncerty: wielogodzinne, pełne improwizacji i zawsze świeże, jeśli chodzi o dobór utworów.

 

Koncert w hali ERGO ARENA może potrwać nawet trzy godziny i będzie podzielony na dwie części – akustyczną i elektryczną. Długość poszczególnych części zależy już od decyzji samego zespołu.

 

Jest wielu artystów, którzy próbują ustanowić rekord świata w najdłuższym koncercie, najgłośniejszym – jak to było w przypadku Manowar,  bądź też w najdłuższej trasie koncertowej – jak to uczynił Thirty Seconds to Mars.

 

– Dave Matthews Band może pochwalić się innym osiągnięciem. To zespół, który z największą regularnością gra koncerty na najwyższym światowym poziomie – dodaje Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu w hali położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu.

 

Wielu specjalistów szuka fenomenu zespołu w sposobie wykonywania utworów oraz ich prezentacji.

 

– Fani kochają Dave Matthews Band za szczerość przekazu, w którym jest ciepło i bliskość. Coś czego nam najbardziej brakuje w cyfrowym XXI wieku – podkreśla Borys Kossakowski z portalu trojmiasto.pl – Dave Matthews Band to zespół kompletny, który posiada wyraziste brzmienie, fantastyczne umiejętności, piękne kompozycje i charyzmatycznego lidera o świetnym wokalu. Wspaniale czerpią z tradycji muzycznych, ale patrzą w przyszłość. Do tego świetnie wypadają na żywo stąd mają rzesze fanów na całym świecie.

 

Dave Matthews Band nie pozostawia słuchacza obojętnego wobec swojej twórczości. Niezmienne w przypadku tej grupy pozostaje też oddanie fanów.

 

– W ich dyskografii można znaleźć wybitnie wyprodukowane albumy, a oni sami żyją w ciągłym stanie odświeżania, wręcz odnawiania swojej twórczości na koncertach, co zdarza się coraz rzadziej w dzisiejszych realiach – twierdzi Marcin Kubicki z „Gitarzysty”.

 

Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 28 października w hali ERGO ARENA. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.