Na ten moment fani czekali latami! Rusza sprzedaż biletów na koncert Dave Matthews Band!

12 lutego 2015
W piątek, 13 lutego, o godzinie 10:00 rusza sprzedaż wejściówek na koncert Dave Matthews Band, który odbędzie się 28 października w hali ERGO ARENA Gdańsk/Sopot. Zainteresowanie występem amerykańskiej grupy jest bardzo duże, co potwierdzają wyniki przedsprzedaży. 
 
W ciągu zaledwie dwóch dni sprzedanych zostało się już kilkaset biletów, a oficjalna sprzedaż jeszcze nie ruszyła – wyjaśnia Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu. 
 
Wejściówki będzie można nabywać oficjalnie od najbliższego piątku. Sprzedaż wystartuje o godzinie 10:00 i będzie odbywać się w internecie za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
 
Organizatorzy liczą, że już w ten weekend bilety kupi wielu fanów Dave Matthews Band. Wątpliwości nie mają co do tego eksperci, którzy na co dzień zajmują się branżą muzyczną. Ich zdaniem, koncert będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem, co w pewnym sensie można uznać za fenomen. Warto bowiem zauważyć, że amerykański zespół nie jest obecny w największych ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. Jego utwory pojawiają się w nich rzadko lub nawet wcale. 
Bo to jest coś dla ludzi świadomych, którzy nie zostali zmanipulowani tym, co serwują stacje radiowe. Do nich taka "papka" nie trafia – zauważa znany dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.
 
Dave Matthews Band to zespół, który prawdziwą furorę robi zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Tam ich występy na żywo wyprzedają się w krótkim czasie do ostatniego miejsca. W Europie także mają wielu fanów, ale grają w niej stosunkowo rzadko. W ocenie Romana Rogowieckiego, może się to zmienić, ale ważną rolę odegrają tegoroczne koncerty – między innymi ten w ERGO ARENIE. 
 
Lider tej formacji, a więc Dave Matthews to naprawdę bardzo rozsądny facet. Myślę, że nadszedł moment na to, by dał więcej serca Europie. Wiele będzie zależeć jednak od tego, jak sprzedadzą się ich koncerty. Jeśli reakcja będzie odpowiednia, a przyjęcie entuzjastyczne, to bez wątpienia może mieć to znaczenie. Polacy na pewno się spiszą. Nie wiem, jak będzie przykładowo z Niemcami, czy Austriakami, którzy słyną z tego, że lubią poklaskać, ale raczej specjalnie się "nie podniecają". To może zrażać niektóre amerykańskie zespoły. Oni wolą wariackie podejście do ich muzyki – podkreśla Roman Rogowiecki.
 
Zatem przypominamy – piątek godzina 10:00. To wtedy rusza sprzedaż wejściówek na jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. 
 
Warto również podkreślić, że na wszystkich fanów zespołu, którzy zdecydują się na zakup biletu, czeka duża niespodzianka. Każdy z nich będzie mógł pobrać pięć wyjątkowych utworów live w wykonaniu amerykańskiej grupy. W przypadku biletów elektronicznych, odpowiedni link zostanie przesłany drogą mailową wraz z potwierdzeniem zakupu. Link lub QR Code znajdzie się także na wejściówkach przesyłanych pocztą tradycyjną.