24 stycznia 2017

Wieczór z muzyką klasyczną? Nie tylko! Duet, który przyciąga coraz większą uwagę fanów na całym świecie podczas swoich koncertów przenosi widzów w świat muzyki poważnej, wplatając mocne rockowe brzmienia, popowe hity, a nawet klubowe sety Avicii’ego.


Dwójka fenomenalnych wiolonczelistów, którzy swoją karierę zaczęli od ukończenia prestiżowych Królewskich Akademii Muzycznych w Wielkiej Brytanii, już w listopadzie zagrają wyjątkowy koncert w warszawskim Torwarze. Na swoim koncie mają współpracę z takimi artystami jak Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, czy George Michael oraz światową trasę, na której zagrali u boku Eltona Johna.

 

 

Początek ich fenomenalnej popularności na całym świecie zapoczątkował genialny cover utworu Michaela Jacksona „Smooth Criminal”, który po publikacji na You Tubie osiągnął niebywałe wyniki oglądalności i dotarł do szerokiej publiki. Pozytywne przyjęcie ich twórczości zaowocowało kolejnymi coverami, które utwierdzają potencjalnego odbiorcę, iż muzyka klasyczna nie gryzie, a wręcz przeciwnie (!) genialnie łączy się z innymi gatunkami  i co najważniejsze potrafi zainteresować nie tylko melomanów, ale też szersze grono odbiorców.

 

Luka Sulic i Stjepan Hauser potrafią w ciągu jednego show zaprezentować genialną lekcję muzyki. Zaczynając od klasyki rocka i takich utworów jak Welcome To The Jungle (Guns N’Roses), Smell Like Ten Spirits (Nirvana), czy najbardziej popularnej aranżacji Thundershock (AC/DC), poprzez nastrojowy utwór With or Without You zespołu U2, a kończąc na bardziej alternatywnych „perełkach” takich jak Viva La Vida (Coldplay) czy Use Somebody (Kings Of Leon).

 

 

Nie skupiając się tylko na muzyce rockowej, duet ma na swoim koncie również interpretację utworów króla popu, wspomnianego wcześniej Michaela Jacksona, który okazał się być ich kluczem do sukcesu. W popowej aranżacji znalazł się również singiel Rihanny We Found Love. Muzyka klasyczna w połączeniu z klubową? Tak! 2Cellos z pełną odwagą łączy również muzykę klasyczną z Avicim w kawałku Wake Me Up. Jednak dopełnieniem ich twórczości i przysłowiową „wisienką na torcie” wśród coverów jest aranżacja utworu Voodoo People formacji The Prodigy! To niebywałe wykonanie zaszokowało krytyków. Ci rockowi wiolonczeliści, odnajdują się w dowolnie wybranym repertuarze, nadając często nowe życie utworom, które wydają się być niemożliwe do zaaranżowania w wersji klasycznej.

 

– Grupa 2Cellos stanowczo wyróżnia się na rynku wydarzeń koncertowych. Ich niezwykłe interpretacje przebojów muzyki popularnej jak i filmowych standardów redefiniują podejście do gry na wiolonczeli i muzyki klasycznej. Ich wersje utworów Michaela Jacksona, Guns N'Roses, Avicii, Coldplay i The Prodigy uzyskały miliony wyświetleń. Warto zobaczyć ich występ na żywo. To niezapomniane przeżycie – mówi Hubert Augustyniak – Head of Music and Programming – 4FUN MEDIA S.A.

 

2Cellos wystąpią w hali Torwar w Warszawie 20 listopada 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 

 

Galeria