Multimedialny spektakl Dody. Nowy standard w polskiej produkcji koncertowej

6 marca 2026

To będzie widowisko, które wykracza poza ramy tradycyjnego koncertu. Show Dody zyskał dwóch reżyserów, których artystyczne biografie zwiastują spektakl niezwykły – z rozbudowaną narracją, choreografią, dramaturgią i nowoczesną technologią w roli równorzędnego bohatera. Tego na polskich scenach jeszcze nie było! Koncert Dody odbędzie się 7 sierpnia 2027 roku na PGE Narodowym. Bilety dostępne na www.biletserwis.pl

Za reżyserię odpowiadają Kanadyjczyk Gabriel Dubé-Dupuis i Sebastian Gonciarz – twórcy myślący nieszablonowo, przyzwyczajeni do pracy w dużych, widowiskowych formach i czerpiący z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. To połączenie polskiej myśli koncertowej z międzynarodowym rozmachem.

Sebastian Gonciarz – to uznany reżyser teatralny i musicalowy, znany z tworzenia spektakli pełnych emocji, dramaturgii i wizualnego przepychu. Jego doświadczenie sceniczne gwarantuje, że koncert stanie się prawdziwym artystycznym manifestem – dopracowanym w każdym detalu. Od lat związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA. Współtworzył takie tytuły jak „Piloci”, „Mamma Mia!”, „Les Misérables”, „Upiór w operze”, „Miss Saigon”, „Deszczowa piosenka”, „Aladyn”, „We Will Rock You”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Grease”, „Aida”, „Wicked”. Dla Teatru Muzycznego w Poznaniu wyreżyserował spektakle: „Evita” i „Jekyll&Hyde”. Co roku jest twórcą koncertów sylwestrowo-noworocznych w bydgoskiej Operze Nova, na które bilety sprzedają się w ciągu kilku minut. Sebastian Gonciarz specjalizuje się w dużych formach muzycznych, w których obraz, ruch i emocje budują spójną opowieść. Inspiruje go artysta, z którym pracuje, a szczególnie bliskie są mu projekty niesztampowe z uwzględnieniem nowoczesnych technologii w wyważonych proporcjach. 

Doda to dla mnie najbardziej wyrazista i bezkompromisowa postać współczesnej  polskiej popkultury – artystka, która od początku kariery buduje wizerunek „totalny”, czyli obejmujący nie tylko muzykę, ale też spektakl sam w sobie – mówi Sebastian Gonciarz i przypomina, że, zanim zdobyła ogólnopolską popularność, jako wokalistka zespołu Virgin, Doda swoją karierę artystyczną rozpoczynała na scenie teatralnej. Występowała w spektaklach musicalowych w warszawskim Teatrze Buffo, gdzie rozwijała umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Zdobyte wtedy doświadczenie miało istotny wpływ na jej późniejszy wizerunek sceniczny oraz charakterystyczny, widowiskowy styl występów. – To nie będzie „zwykły” koncert. To będzie multimedialny spektakl  łączący muzykę, teatr, taniec i efekty specjalne w jedną, porywającą całość. Zależy mi bardzo na tym, aby Doda opowiedziała swoją całą historię: od zbuntowanej nastolatki mającej marzenia do momentu, w którym jest teraz, czyli gwiazdy totalnej. Scenariusz nie będzie zakłamywał rzeczywistości!!! W tym koncercie opowiemy Wam tą całą historię w formie spektakularnego widowiska musicalowego, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Doda po raz pierwszy wystąpi na największym stadionie w kraju, prezentując show na światowym poziomie – z rozmachem, który zapiera dech w piersiach – przekonuje reżyser i już dzisiaj zdradza, że zobaczymy scenografię stworzoną na gigantyczną skalę: setki świateł, monumentalne projekcje, tancerze, orkiestra, goście specjalni i największe hity. – To esencja tego wydarzenia! Jestem przekonany, że to będzie wieczór pełen wzruszeń, adrenaliny i momentów, które zapiszą się w historii polskiej rozrywki. Doda udowadnia, że marzenia nie mają limitów – a scena na PGE Narodowym stanie się miejscem, gdzie muzyka i jej historia spotkają się z teatralną wrażliwością i rozmachem najwyższej próby. 

Reżyserem show Dody jest także Gabriel Dubé-Dupuis – dyrektor kreatywny i artystyczny od lat związany z Cirque du Soleil. Współpracował z takimi markami jak Disney czy MGM Grand, realizując projekty na styku muzyki, teatru, cyrku i technologii immersyjnych. Określany mianem „Człowieka Renesansu” współczesnej rozrywki, ma doświadczenie zarówno w tworzeniu spektakli, jak i w zarządzaniu wielkimi zespołami realizacyjnymi.

Jako dyrektor kreatywny nieustannie dążę do wkroczenia w nieznane z lekkim poczuciem wytrącenia z równowagi. To właśnie w tej przestrzeni rodzą się najlepsze dzieła. Po spotkaniu Dody od razu poczułem tę iskrę. Byłem oczarowany jej energią, która obudziła we mnie chęć do zanurzenia się w jej twórczym wszechświecie. Nie mogę się doczekać współpracy, aby stworzyć koncepcję naprawdę wyjątkową – zapowiada Gabriel Dubé-Dupuis. 

Zestawienie doświadczenia Gonciarza w realizacji musicalowych superprodukcji z międzynarodowym dorobkiem Dubé-Dupuisa zwiastuje spektakl, który z całą pewnością wykroczy poza ramy zwykłego koncertu. Fani mogą się spodziewać pełnowymiarowego widowiska z dramaturgią, scenariuszem, wizualną oprawą i choreografią podporządkowaną jednej, spójnej wizji. 

Więcej szczegółów twórcy nie ujawniają. Jedno jest jednak pewne: powstaje projekt, który ma ambicję wyznaczyć nowy standard w polskiej produkcji koncertowej. Będzie to połączenie rodzimej kreatywności z globalnym doświadczeniem – spektakl z rozmachem światowych scen, osadzony jednak we wrażliwości i energii jednej z najbardziej wyrazistych artystek polskiej sceny, jaką jest Doda!

Gabriel Dubé-Dupuis ma już wkrótce  przylecieć do Polski. Reżyserzy wraz z Dodą, jej managementem i organizatorami spotkają się, aby omówić pierwsze projekty i powstałe już koncepcje show. Z pewnością wtedy, po bezpośredniej rozmowie z Kanadyjczykiem, będzie można powiedzieć coś więcej o szczegółach wydarzenia, a fani artystki poznają bliżej  sylwetkę Gabriela Dubé-Dupuisa. Koncert Dody odbędzie się 7 sierpnia 2027 roku na PGE Narodowym. Bilety dostępne na www.biletserwis.pl. Organizatorem tego wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.