15 maja 2018

Przepiękne teledyskowe animacje, niezwykłe kompozycje, nietuzinkowe teksty, aura tajemniczości. Tak można opisać twórczość Stevena Wilsona. Sam artysta zauważa jednak, że doskonałe wykonanie materiału na żywo to zbyt mało, by przyciągnąć uwagę publiczności.

 

27, 28, 29 marca – te trzy wyjątkowe wieczory zapiszą się na długo w annałach współczesnej muzyki. Fani progresywnego grania spędzili ten czas w towarzystwie swojego idola Stevena Wilsona. Artysta wypełnił po brzegi legendarne miejsce, jakim niewątpliwie jest londyńska Royal Albert Hall! To nie były zwykłe koncerty, ale prawdziwe święto wszystkich fanów zarówno Stevena, jak i muzyki rockowej na całym świecie! Obecnie brytyjski muzyk jest w trasie po Ameryce Południowej, która potrwa do 27 maja. Następnie 22 czerwca powróci na Stary Kontynent, by wznowić trasę „To The Bone”. Sam artysta oraz muzycy jemu towarzyszący podkreślają trudy gry na żywo. jak i odpowiedniego przedstawiania go publiczności.

 

– Granie kawałków, tak samo jak ich tworzenie, jest bardzo szybkie. Uważam, że w utworach tych jest mnóstwo skomplikowanych technicznych przejść i podchwytliwych elektronicznych ścieżek dźwiękowych – komentuje Craig Blundell perkusista w zespole Stevena Wilsona. Klawiszowiec Adam Holzman wskazuje natomiast na trudy dotarcia do fanów podczas koncertu. – Jednym z wyzwań tego materiału jest utworzenie odpowiedniej atmosfery dla publiczności i dobranie odpowiedniego repertuaru.

 

 

Steven Wilson jest znany z tego, że nie schlebia swoim fanom. W jednym z wywiadów stwierdził, że dzisiejszy rap jest bardziej innowacyjny niż współczesny rock, czym wywołał lawinę komentarzy wśród wielbicieli swojej muzyki. Jednak do swoich występów na żywo podchodzi bardzo poważnie podkreślając, że w dzisiejszych czasach podczas koncertów nie liczy się tylko muzyka, ale również efekty specjalne.

 

– Show jest naprawdę multimedialne i ekstrawaganckie. Tym razem odbędzie się wyjątkowa premiera podczas trwania trasy koncertowej: ludzie zobaczą wiele ekranów, a na ich fantastyczne filmy i ciekawe animacje, które zostały zrobione specjalnie na potrzeby występu – zapowiada Steven Wilson.

 

Steven Wilson wystąpi 12 lipca 2018 roku we wrocławskiej Hali Stulecia. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM