31 października 2014
Dwie litrowe butelki whiskey, kilkanaście butelek piwa i proste przekąski oraz napoje – tego typu produkty będą musiały znaleźć się w garderobách muzyków zespołu Motorhead przed koncertem w Warszawie. Brytyjska grupa nie ma więc specjalnych wymagań. Stawia przede wszystkim na dobre, mocne granie, co doskonale widać także po rozkładzie przyszłorocznych koncertów.
 
Zespół Motörhead wystąpi w Polsce 6 lipca 2015 roku. Do koncertu w warszawskiej hali Torwar zostało jeszcze dużo czasu, ale muzycy już teraz przedstawili swoje wymagania. Lemmy Kilmister i spółka chcą mieć w swoich garderobach dwie butelki amerykańskiej whiskey i kilka butelek piwa. Do tego dwie paczki papierosów i wyłączone czujnki dymu we wszystkich pomieszczeniach, w których będzie przebywać zespół.
 
Na stołach z cateringiem musi znaleźć się chleb tostowy, sery, krakersy, jajka pomidory, jogurty owocowe, a także butelki z wodą mineralną, świeżym sokiem, puszki z coca-colą i mleko z niską zawartością tłuszczu. Do ulubionych owoców muzyków należą: jagody, truskawki, banany, jabłka, mango, kiwi, melony i ananasy. 
 
Dla zespołu od stawiania wymagań zdecydowanie ważniejsze jest dobre, mocne granie, co widać po zaplanowanych na przyszły rok koncertach. Nie będą odwiedzać przypadkowych miejsc – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która będzie organizowała koncert w hali Torwar.
 
Poza koncertem w Warszawie,  jak na razie Motörhead na przyszły rok zaplanował przede wszystkim występy na znaczących festiwalach, które cieszą się dużym uznaniem wśród fanów muzyki rockowej oraz metalowej. I tak: 5 czerwca brytyjska grupa wystąpi na Rock in Park, który odbywa się nieprzerwalnie od 1985 roku na torze wyścigowym Nürburgring. To największy festiwal muzyczny w Niemczech i jeden z większych w Europie. Dwa dni później zespół pojawi się na Rock am Rhein, a 14 czerwca Lemmy Kilmister i jego koledzy wystąpią na Nova Rock Festival, który jest największym festiwalem w Austrii. Z kolei już po koncercie w Polsce  Motörhead, zawita na Resurrection Fest, który odbywa się od 2006 roku w hiszpańskim Viveiro. To ważne wydarzenie dla fanów ostrego brzmienia. W 2013 roku bawiło się na nim 33 000 fanów.
 
Przypomnijmy, że w Polsce koncert Motörhead odbędzie się 6 lipca 2015 roku. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, Eventim.pl, eBilet.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.