20 maja 2019

Fanki Il Volo na całym świecie zachwycają się romantycznym teledyskiem, który kilka dni temu trio wypuściło do sieci. „A chi mi dice” to piosenka pochodzącą z ostatniej płyty „Musica”. Zespół będzie ją promować również w Polsce podczas koncertu w Gliwicach. Wydarzenie zaplanowano na 14 września.

 

„A chi mi dice” nie jest oryginalnym utworem Il Volo. To cover zespołu Blue – brytyjskiego boysbandu, w którego skład wchodzi czterech wokalistów. Włoskojęzyczny utwór wydany został w 2004 roku i pochodzi z trzeciej płyty kwartetu pt. „Guilty”. 15 lat temu piosenka była we Włoszech bardzo popularna, przez klika tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu tamtejszych list przebojów, a przez pół roku nie spadała poniżej pierwszej dwudziestki. Boysband działa od 2000 roku z przerwami do dzisiaj i podobnie jak Il Volo, może się pochwalić udziałem w Eurowizji. Z inną piosenką zespół zajął 11 miejsce w 2011 roku.

 

Il Volo postanowiło powrócić do piosenki Blue, nadając jej nieco łagodniejszego charakteru i w aranżacji idealnie wpasowującej się w operowe głosy Piero, Ignazio i Gialuci. W ślad za piosenką, zespół nagrał również teledysk – już drugi po „Musica che resta” do utworu pochodzącego z ostatniej płyty „Musica”.

 

„A chi mi dice” czyli „Kto mi mówi” – to piosenka o miłości, a raczej o skończonym już uczuciu. Teledysk został nagrany w pięknych okolicznościach przyrody u wybrzeży wyspy Capri, która położona jest na Morzu Tyreńskim. Trio przebywało tam w połowie kwietnia. Podczas kręcenia klipu, którego prawie cała akcja rozgrywa się na pięknym jachcie pod pełnymi żaglami, chłopaki także zawinęli do portu. Okolice Capri zostały wybrane nieprzypadkowo. To na ten kierunek kilkudniowego wypoczynku najczęściej decyduje się Ignazio Boschetto, o czym wierni fani zespołu doskonale wiedzą. Możliwe więc, że to on zaproponował, by teledysk powstał właśnie tam. Cała trójka dotarła na wyspę łodzią motorową, spacerowała uliczkami miasteczka, gdzie nie pozostali niezauważeni przez fanów. Resztę dnia spędzili na żaglówce kręcąc ujęcia do piosenki. Po miesiącu od pobytu na Capri, publiczność mogła ujrzeć efekt pracy.

 

 

Fanom Il Volo teledysk bardzo przypadł do gustu. Polskie Ilvolovers  prześcigają się w zachwytach: „cudny”, „przepiękny”, „prosty z klasą”, „bomba”, „świetny”. Po czterech dniach od wrzucenia wideo do sieci, obejrzano go już ponad 600 tysięcy razy. Melodyjna piosenka ma szansę zostać prawdziwym przebojem tria!

 

Po wydanej w lutym tego roku najnowszej płycie, w połowie czerwca Il Volo rozpocznie jej promocję na koncertach, w tym wielu na otwartych arenach, takich jak teatr antyczny w Taorminie, czy place miejskie w Palermo i Locarno. Najpierw więc na żywo trio usłyszą Włosi, a później Il Volo koncertować będzie w Chorwacji, Rosji, Bułgarii, a także na Litwie i Węgrzech. 14 września zespół wystąpi w Arenie Gliwice. Bilety na koncert dostępne są poprzez stronę www.prestigemjm.com. Na koncert zaprasza Miasto Gliwice.