27 czerwca 2012

2Cellos wystąpi jako support przed koncertem Eltona Johna w łódzkiej Atlas Arenie. To niesamowity wiolonczelowy duet chorwackich studentów, którym sławę przyniosło nadanie nowych brzmień największym światowym hitom.

Mięzynarodowa kariera duetu, który tworzą Luka Szulić i Sjepan Hauser, zaczęła się w styczniu 2011 roku, kiedy umieścili na serwisie YouTube zaaranżowany na dwie wiolonczele utwór Michaela Jacksona.- Taka wersja wielkiego hitu "Smooth Criminal" zanotowała w dwa tygodnie aż trzy miliony odsłon! To naprawdę niewiarygodne osiągnięcie, które pozwoliło Chorwatom rozwinąć skrzydła. To właśnie wtedy ich talent został zauważony – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Eltona Johna w Łodzi. To właśnie przed tym wydarzeniem jako support wystąpi duet 2Cellos.

Wiolonczelowe przeróbki stały się jeszcze bardziej popularne w lipcu ubiegłego roku, kiedy do sklepów trafił album grupy. Znalazły się na nim między innymi takie hity jak "Where The Streets Have No Name" ,"With or Without You" grupy U2 czy "Welcome To The Jungle" legendarnego zespołu Guns N` Roses. – To piosenki, które teoretycznie trudno wyobrazić sobie w takiej aranżacji. W wykonaniu 2Cellos brzmią jednak znakomicie i niepowtarzalnie – przekonuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

2Cellos wystąpi więc 7 lipca w Atlas Arenie przed koncertem Eltona Johna. Będzie to doskonała okazja do zapoznania sięz twórczością chorwackiego duetu. Warto powiedzieć, że cały czas można nabywać bilety na to wyjątkowe wydarzenie. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com oraz w sieciach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.