„Miłość od pierwszego wejrzenia” wciąż jest żywa!

16 kwietnia 2019

35 lat minęło jak jeden dzień… Scorpions świętuje wraz ze swoimi fanami rocznicę wydania albumu „Love At First Sting”, które okazało się jednym z najważniejszych w dorobku niemieckiej grupy. Przed lipcowymi koncertami zespołu w Polsce czas przypomnieć o wydawnictwie, które odegrało niebagatelną rolę w późniejszej karierze Scorpions.

 

W latach 70. Scorpions grali ostry heavy metal, który trafiał w gusta najbardziej zatwardziałych fanów tego gatunki, zyskując coraz większą popularność zarówno w Europie jak i w krajach azjatyckich. Z początkiem lat 80. zespół zaczął pisać piosenki bardziej przebojowe, wykorzystując „stadionowe refreny”. Na tej bazie powstało dziewiąte studyjne dzieło legendarnej niemieckiej grupy Scorpions pt. „Love At First Sting” („Miłośćod pierwszego wejrzenia”), które ujrzało światło dzienne w marcu 1984 roku! Jak się okazało – był to milowy krok w karierze zespołu z Hanoweru! Płyta sprawiła, że popularność Scorpions wypłynęła na szerokie wody podbijając listę Billboard, na której dotarła do szóstego miejsca, a w samej Ameryce pokryła się potrójną platyną! Wydawnictwo zaistniało również na rynku kanadyjskim, gdzie uzyskało status podwójnej platyny, a na lokalnym niemieckim rynku zostało złotym krążkiem.

 

Duet Schenker – Meine wzbił się na szczyt swoich umiejętności. Genialne riffy, które tym razem zostały uproszczone oraz anielski śpiew Klausa spowodowały, że wszystkie utwory brzmią melodyjnie, nie tracąc swojego hardrockowego ducha. A do tego potrafią wpadać w ucho tak, że po pierwszym przesłuchaniu każdy już je nuci pod nosem.

 

 

To właśnie z tego krążka pochodzą takie sztandarowe utwory jak „Rock You Like A Hurricane”, „Still Loving You” czy „Big City Nights”. Warto zaznaczyć, że tylko te trzy utwory Scorpionsi zaśpiewali przez całą swoją karierę na żywo ponad blisko cztery tysiące razy i należą do najczęściej wykonywanych utworów podczas koncertu! A wszystkie kompozycje z tego utworu wybrzmiały na żywo blisko pięć tysięcy razy! Oprócz tzw. evergreenów, grupa chętnie sięgała po inne piosenki z tej płyty, m.in. „Bad Boys Running Wild”, „Coming Home, „I'm Leaving You”, „Crossfire” oraz „Tha Same Thrill”.

 

Scorpions wydając „Love At The First Sting” dokonali czegoś niemożliwego! Płyta jest idealna dla wszystkich – nie tylko fanów tradycyjnego heavy metalu. Podbiła serca miłośników ballad rockowych jak również radiowców, którzy do dnia dzisiejszego chętnie sięgają po utwory z tego krążka.

 

W nagraniu płyty wzięli udział Klaus Meine, Matthias Jabs, Rudolf Schenker, Francis Buchholz oraz Herman Rarebell, a nad produkcją czuwali Dieter Dierks oraz Gerd Rautenbach. Warto odnotować fakt, że to była jedna z pierwszych nagranych cyfrowo płyt hard rockowych na świecie!

 

Niewątpliwie jedno jest pewne: piosenki z „Love At First Sting”, usłyszymy podczas dwóch polskich koncertów: 21 lipca w Arenie Gliwice oraz 23 lipca w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu. Wejściówki można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com
Na koncert w Arenie Gliwice zaprasza miasto Gliwice.
Jako support wystąpi zespół Lion Shepherd.