Mija termin nadsyłania zgłoszeń do Jarocińskich Rytmów Młodych!

13 kwietnia 2015
15 kwietnia mija termin nadsyłania zgłoszeń do Jarocińskich Rytmów Młodych, jednego z najważniejszych przeglądów młodych zespołów na koncertowej mapie Polski! Tegoroczna edycja wydarzenia zostanie zorganizowana na niespotykaną dotąd skalę, wykraczając poza granice Jarocina.
 
Uczestników Jarocińskich Rytmów Młodych oceniać będzie jury złożone z krytyków oraz ekspertów, od lat związanych z branżą muzyczną, w skład którego wejdą:  Jacek Jędrzejak – wokalista oraz basista zespołu Big Cyc, Ireneusz Andres "Agrest" – producent Rock Radia i wokalista zespołu Los Pierdols oraz przedstawiciel jednej z firm fonograficznych. Spośród nadesłanych drogą elektroniczną zgłoszeń jurorzy wyłonią 60 zespołów, które zostaną zaproszone do wzięcia udziału w eliminacjach. 
 
Koncerty eliminacyjne odbędą się w maju w pięciu miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Rudzie Śląskiej oraz Goleniowie. Na scenie każdego z tych miast pojawi się wówczas 12 zespołów, spośród których trzy formacje zostaną zaproszone do półfinału. Piętnastu zwycięzców eliminacji regionalnych zaprezentuje się w czerwcu przed publicznością oraz jury na jarocińskiej scenie Spichlerza Polskiego Rocka. Ośmiu zwycięzców tego etapu wystąpi na dużej scenie podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal 2015. Organizatorzy przyznają także trzy dzikie karty.  
 
Zwycięzca konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych otrzyma nagrodę finansową w wysokości 6500 zł brutto, jak również możliwość wzięcia udziału w niedzielnym koncercie (19 lipca), bezpośrednio przed występem gwiazdy dnia. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca będzie również występ w charakterze supportu przed koncertem światowej gwiazdy, organizowanym przez Prestige MJM w 2016 roku 
 
Zespoły zamierzające wziąć udział w konkursie zobowiązane są do nadesłania swojego zgłoszenia na adres [email protected]. Szczegóły w regulaminie konkursu, dostępnym pod adresem www.jarocinfestiwal.pl.