25 listopada 2015

Rod Stewart jeden z najwybitniejszych artystów wszech czasów, legenda światowej muzyki, zdobywca wielu prestiżowych nagród a przede wszystkim prawdziwy dżentelmen sceny już w przyszłym roku rozpocznie najnowszą trasę koncertową, w ramach której  wokalista odwiedzi również Polskę. 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie na polskich fanów czekać będzie sporo muzycznych niespodzianek.

Choć Rod Stewart swoją przygodę ze sceną rozpoczynał na początku lat siedemdziesiątych XX wieku, jego utwory do dziś nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, a sam artysta nigdy nie osiadł na laurach, odcinając kupony od ogromnej popularności. W przyszłym roku wokalista wyruszy w międzykontynentalną trasę koncertową pod szyldem "Hits 2016", promującą najnowszy, dwudziesty dziewiąty album, zatytułowany "Another Country".  Mimo niezawodnych recept i sprawdzonych przepisów na ponadczasowe i wielopokoleniowe hity, siedemdziesięcioletni gwiazdor wciąż poszukuje nowych muzycznych inspiracji, eksperymentując z różnymi stylistykami i gatunkami. Tym razem – oprócz największych przebojów Stewarta –  w ramach nadchodzącej trasy fani będą mogli usłyszeć m.in. elementy reggae i ska oraz melodie celtyckie.

Każdy koncert Roda Stewarta to pieczołowicie zaprojektowane show, dostarczające widzom niezwykłych i niepowtarzalnych wrażeń muzyczno-wizualnych. Jesteśmy dumni, że artysta tej klasy po raz kolejny przyjął nasze zaproszenie do Polski. Niewiele gwiazd może pochwalić się tak długą i imponującą karierą, a zarazem tak świetną formą i dbałością o nieustanne zaskakiwanie fanów nowymi kompozycjami. –  podsumował Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Roda Stewarta w Łodzi.

Przyszłoroczne tournée Roda Stewarta rozpocznie się 19 marca, cyklem dziewięciu koncertów w Światowej Stolicy Rozrywki – amerykańskim Las Vegas, gdzie piosenkarz wystąpi na scenie Colosseum, należącej do superluksusowego obiektu Caesars Palace. W połowie maja 2016 Rod Stewart przyleci na Stary Kontynent, by rozpocząć europejską część trasy "Hits 2016". W ramach zaplanowanego tournée wokalista wystąpi we wnętrzach największych obiektów koncertowych Europy, m.in. w Holandii (Amsterdam), Belgii (Antwerpia), Niemczech (Düsseldorf, Monachium, Lipsk, Berlin, Stuttgart), Szwecji (Sztokholm, Malmö), Wielkiej Brytanii (Norwich, Playmouth, Southampton, Cardiff, Hull, Kilmarnock, Inverness, Carlisle oraz Nottingham), Irlandii (Kilkenny) oraz na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się w łódzkiej hali Atlas Arena. Zgodnie z najnowszymi informacjami, przyszłoroczna trasa koncertowa wokalisty zakończy się 1 lipca w szwajcarskim Zurychu.

Rod Stewart wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie w sobotę, 28 maja 2016 roku. Koncert zostanie zorganizowany we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń, Miastem Łódź oraz Radiem Złote Przeboje. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.