7 września 2021

Michał Szpak – niezwykła osobowość polskiej sceny muzycznej, twarz wielu oryginalnych projektów dołącza do Orchestonu. Wraz z innymi artystami, m.in. Beatą Kozidrak, Kayah i Reni Jusis zaśpiewa w koncercie prezentującym największe przeboje muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach. Wydarzenie, którego koncepcja została stworzona przez Gromeego we współpracy z Prestige MJM, zostanie zaprezentowane 13 grudnia 2021 roku w ICE Kraków.
 

Michał Szpak – to artysta nietuzinkowy, wymykający się jednoznacznej klasyfikacji wykonawca różnych stylów muzycznych. Potrafi tak samo szokować jak i zadziwiać swoją skalą i możliwościami.
 

Wokalista jest zdobywcą SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Opole 2015, a także triumfatorem SuperJedynki w kategorii SuperArtysta i jednocześnie laureatem prestiżowej głównej nagrody opolskiego Festiwalu – GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI w Konkursie Złote Opole 2016. Pięć lat temu, jako reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, utworem „Color of Your Life” sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności, a w ogólnej klasyfikacji – ósme. Jesienią 2017 roku singiel otrzymał najwyższe wyróżnienie – Diamentową Płytę.

Album Michała Szpaka „Byle być sobą” jesienią 2016 uzyskał status Platynowej Płyty, a dwa lata później pokrył się już Podwójną Platyną. Krążek należy do jednego z najchętniej kupowanych polskich wydawnictw muzycznych, na liście sprzedaży OLIS dwukrotnie zajął pierwsze miejsce.
Trzy lata temu miał premierę drugi album Michała Szpaka zatytułowany „Dreamer”. W pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS – najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Zdobył uznanie krytyków muzycznych i jest gorąco przyjmowany przez publiczność.


Udział Michała Szpaka w koncercie Orcheston z pewnością doda kolorytu temu wydarzeniu. Nie zabraknie też artystów, którzy wcześniej świetnie poradzili sobie z elektroniką i symfonicznym akompaniamentem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
 

W dwie poprzednie edycje Orchestonu zaangażowanych było wielu znanych wokalistów, w tym: Beata Kozidrak, Kayah, Sarsa, Ania Dąbrowska, Mateusz Ziółko, Reni Jusis czy Lukas Meijer. Dzisiaj, w kontekście trzeciej edycji, możemy potwierdzić nazwiska: Beaty Kozidrak, Michała Szpaka, Kayah, Reni Jusis, Sary Chmiel, Kasi Dereń i Nicka Sinkclera. Orcheston to ciekawy i oryginalny projekt na polskim rynku muzycznym, który warto zobaczyć – zachęca Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert. 
 

Partnerem Orchestonu jest BUKOVINA Resort, która stała się muzycznym tłem wydarzenia. To właśnie na Podhalu Gromee czerpał energię do kolejnych projektów i nadal to robi! Tamtejsza okolica daje gwarancję kontaktu z naturą, inspiruje, daje przestrzeń do relaksu i tworzenia.

Połączenie muzyki elektronicznej i symfonicznej to propozycja dla szerokiej publiczności. Każdy podczas tego koncertu odnajdzie coś dla siebie. Niestandardowy wybór repertuaru stanowi kompilację kilkudziesięciu lat historii muzyki elektronicznej i twórczości takich artystów jak: Avicii, Vangelis, Donna Summer, Depeche Mode, Daft Punk czy Armin Van Buuren. Zatem utwory, które będzie można usłyszeć w Krakowie, są największymi hitami minionych lat i dekad.


Trzecia edycja Orchestonu, w której Gromee ponownie zabierze publiczność w magiczne rejony muzyki elektronicznej w połączeniu z dźwiękami granymi przez orkiestrę symfoniczną, odbędzie się 13 grudnia 2021 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Bilety na to niezwykłe wydarzenie kupić można za pośrednictwem www.biletserwis.pl. Dotychczas sprzedane wejściówki zachowują ważność.