12 lipca 2019

Tego duetu nikt się nie spodziewał, „Break Free” powstało we współpracy Michela Boltona i Ireny Jarockiej w 2010 roku. Tamtej wiosny polska artystka wróciła na scenę z impetem w towarzystwie światowej legendy. Co więcej, to sam Michael Bolton zadzwonił do piosenkarki, aby zaproponować duet. Wspólnie stworzyli projekt na rzecz praw kobiet.

 

Michael Bolton, światowej sławy piosenkarz, który 7 sierpnia odwiedzi Polskę, słynie z charytatywnych działań na rzecz kobiet. Od dawna przyczynia się do poprawy sytuacji pań dotkniętych przemocą. Jak przyznaje, sam ma trzy córki, które za wszelką cenę stara się chronić, a obecność kobiet w jego rodzinie budzi w nim ogólny sprzeciw wobec przemocy i patologii. Piosenkę mówiącą o tych problemach nagrał niemal dekadę temu. Do udziału w projekcie zaprosił polską piosenkarkę Irenę Jarocką. Piosenkę „Break free” („Uwolnij się”) zaśpiewali oboje w duecie. Utwór prezentuje przesłanie w walce o prawa wykorzystywanych kobiet. Za produkcję utworu odpowiedzialny był wielokrotny zdobywca Grammy, Gavin Lurssen.

 

– Piosenka jest bardzo dobra od strony muzycznej, a jednocześnie gdy ją śpiewałam, łatwo wchodziła do głowy. Jak już wchodzi do głowy to najważniejsze – mówiła przed laty Irena Jarocka na antenie RMF FM, krótko po wydaniu singla.

 

Co ciekawe, artyści nigdy nie spotkali się razem w studio. Każde z nich nagrało własną sekwencję osobno, co podkreśliła w wywiadzie dla „Faktu” osobista managerka Ireny Jarockiej. Wokaliści byli jednak ze sobą w stałym kontakcie. Irena Jarocka w latach 90. wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywała przez kilkanaście lat rozwijając swoją karierę. Utwór nagrany z Boltonem był jej ostatnim wydanym przebojem, stanowiącym wyjątkową formę zwieńczenia twórczości artystki, która zmarła dwa lata po tym wydarzeniu.

 

 

– Takie duety to niezwykła rzadkość. Otrzymanie zaproszenia od tak znanej legendy ze świata muzyki to wyjątkowe wyróżnienie. Bolton to w końcu twórca największych hitów. Bez wątpienia większość miłośników muzyki potrafi zanucić chociażby „When A Man Loves A Woman”. Współpraca z Ireną Jarocką to fenomen wśród polskich artystów – podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Obok duetu z polską artystką, Michael Bolton nagrywał także piosenki z Luciano Pavarottim, Zucchero i Celine Dion.
– Michael obdarzony jest charakterystycznym, mocnym głosem. Świetnie czuje się zarówno w mocnym, rockowym repertuarze jak i w nastrojowych balladach, którym nadaje niepowtarzalny klimat. Bolton obok piosenek pisanych dla niego, doskonale czuje się też w repertuarze innych gwiazd. Wystarczy wymienić jego znakomite interpretacje hitu Percy'ego Sledg'a – „When a Men Loves A Woman”, czy „To Love Somebody” z repertuaru Bee Gees. Artysta już kilka razy gościł w naszym kraju i był zawsze świetnie przyjmowany przez naszą widownię – komentuje Marek Sierocki,  dziennikarz muzyczny.

 

Michael Bolton wystąpi w Polsce 7 sierpnia 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety na koncert już od 90 zł można zakupić poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.