14 marca 2016

Amerykańska formacja Megadeth nie zwalnia tempa! Tuż po premierze najnowszego krążka zespół wyruszył w międzykontynentalną trasę, która potrwa aż do sierpnia. Na mapie tournée promującego album "Dystopia" znalazło się także niespełna 30 występów na scenach największych obiektów koncertowych w Europie. 7 czerwca zespół zagra  w Łodzi, gdzie – wraz z grupą Korn oraz Sixx:A.M. – zasili line-up wydarzenia Power Festival.

 

Megadeth to amerykańska grupa thrash-metalowa, powstała w 1983 roku w Los Angeles, z inicjatywy charyzmatycznego Dave'a Mustaine'a (były członek formacji Metallica) oraz Dave'a Ellefsona. Dotychczas zespół sprzedał ponad 38 milionów albumów na całym świecie, zdobywając sześć platynowych płyt i siedem nominacji do nagród Grammy. Eksperci i znawcy gatunku zaliczają Megadeth do tzw. "Wielkiej Czwórki Thrash Metalu", razem z zespołami Metallica, Slayer i Anthrax. Zespół ma na swoim koncie wydanie 15 albumów studyjnych, przepełnionych mrocznymi, nihilistycznymi tekstami o śmierci i samobójstwie.

 

Pod koniec stycznia bieżącego roku ukazał się najnowszy krążek formacji, zatytułowany "Dystopia". Album w błyskawicznym tempie zebrał pochlebne recenzje krytyków oraz fanów na całym świecie, ciesząc się opinią jednego z najlepszych w karierze zespołu.

Gdy Metallica biedzi się z nowym materiałem i jest w stanie pokazać fanom jedną nową piosenkę, Megadeth sypie utworami jak z rękawa. Czy to dobrze? Jeśli wzrost ilości nie przekłada się na spadek jakości – jak najbardziej. A w przypadku Dystopii z jakością nie ma najmniejszego problemu – tymi słowami Jordan Babula (Teraz Rock) recenzuje najnowszy album formacji.

 

 

Na początku czerwca amerykańska legenda thrash metalu przyleci na Stary Kontynent, by  promować „Dystopię” na deskach największych europejskich festiwali ciężkiego brzmienia.  Pierwszymi punktami tej odsłony światowego tournée będą dwa występy we Włoszech – w Mediolanie oraz Bolonii. Tuż po nich Dave Mustaine zabierze swoją ekipę m.in. do Polski (Power Festival), Szwecji (Sweden Rock Festival), Francji (Download Festival, Hellfest), Wielkiej Brytanii (Download Festival), Belgii (Graspop Metal Meeting), Norwegii (Tons of Rock), Słowacji (Harley Festival) oraz Czech (Masters Of Rock).

 

7 czerwca muzycy z Megadeth wystąpią na scenie wydarzenia Power Festival, które odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć tego wieczoru m.in. premierowy materiał z najnowszego krążka, który doskonale sprawdza się w wersji koncertowej. Podczas koncertu w Polsce nie zabraknie również największych hitów zespołu, za które od dekad cenią formację fani ciężkich brzmień na całym świecie.

 

Megadeth to muzyczna mieszanka wybuchowa, znana z doskonałych i niezwykle energetycznych występow na żywo. Możemy być pewni, że koncert w Łodzi będzie solidną dawką thrash metalu na światowym poziomie, której publiczność zgromadzona w Atlas Arenie długo nie zapomni – przyznaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.

 

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadeth, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na to wydarzenie  można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. 

 

Galeria