31 października 2016

Autentycznością w przekazie zjednał sobie miliony fanów i całe grono przyjaciół z branży. Początkowo tworzoną przez siebie muzykę prezentował grając na gitarze, by następnie w niebywale krótkim czasie stać się producentem muzyki elektronicznej i wydać przebój „Animals”, który w szybkim tempie zyskał miliony słuchaczy. Martin Garrix już w listopadzie zachwyci polską publikę, dając spektakularne show w Krakowie.

 

Szczery, naturalny i pełen pasji – tak najłatwiej określić w trzech słowach utalentowanego holenderskiego producenta, który siłą młodej energii, marzeń i dużej dawki wsparcia zdobył to, o czym niewielu w jego wieku mogło pomarzyć. Już od najmłodszych lat, wspierany przez rodziców został wprowadzony w świat muzyki. Jego pierwsze kroki jako DJ-a skrywały się pod pseudonimem DJ Marty (miał wtedy zaledwie 8 lat!). Grał głównie na gitarze.

Nigdy nie było moim celem, aby podążać za karierą w przemyśle muzycznym, to się zdarzyło przypadkiem. Miałem te wszystkie melodie. Ale one zawsze powstawały na mojej gitarze. Jeśli chciałem je komuś zagrać, to musiałem wziąć gitarę i grać – przyznał Garrix w wywiadzie dla EDM.

Niedługo potem zaczął swoją edukację w Herman Brood Academie, gdzie zapisał się w historii jako niezwykle pilny uczeń. Jeremy Waterloo, nauczyciel Martina w opublikowanym wywiadzie wspomina jak wielkim podziwem zareagował na fakt, iż Martin ukończył szkołę w terminie, z ocenami, które śmiało świadczą o ukończeniu szkoły z dużym wyróżnieniem. Nieważne czy chodzi o muzykę czy szkołę – wszystko robi na najwyższym poziomie, co jest imponujące w tak młodym wieku. Jak sam wspomina, to jest właśnie charakter Martijna.

 

Zauważony przez Spinnin' Records bardzo szybko znalazł się na wielkich, światowych festiwalach takich jak Ultra Music Festiwal czy Tomorrowland, wraz ze światową czołówką przedstawicieli muzyki elektronicznej. Bez trudu znalazł w tym gronie zwolenników swojej twórczości oraz przyjaciół, takich jak Tiesto czy Afrojack, którzy podbudowali jego pewność siebie. Niezwykle doceniany przez organizatorów, zbiera pochlebne opinie nie tylko o swojej muzyce ale również o show i wyjątkowym kontakcie z publicznością. Sam Adam Russakoff – sponsor i współtwórca festiwalu Ultra, który darzy Martina ogromną sympatią – określa go w swoich wypowiedziach jako „przyszłość”.

 

 

 

 

Martina cechuje niebywała więź z fanami i szczera wdzięczność za docenienie jego twórczości. Sam przyznaje: –To zaczęło się jako hobby i wciąż jest. Robię coś co naprawdę kocham. Fakt, że mogę dzięki temu sprawić innym ludziom radość jest niebywała.

 

DJ Puoteck z Radia Eska zapytany o fenomen wzrostu popularności Martina Garrixa odpowiada –Wydaje mi się, że jest to kwestia szczerych intencji, zaangażowania w pasję i poświęcenia dla „miłości życia”, emocjonalności, a dodatkowo świetnego kontaktu z odbiorcą, m.in. za pośrednictwem serwisów społecznościowych. To są, moim zdaniem, kluczowe elementy popularności Martina Garrixa, ale gdybym miał wybrać tylko jeden, postawiłbym na szczerość w przekazie. Daje się odczuć, że jego zaangażowanie w muzykę, to nie jest „ściema”, że nie jest to działalność na pokaz, działanie celowe, mające doprowadzić na szczyt rankingów, list przebojów czy list sprzedaży. A szczerość zawsze jest nagradzana, w tym przypadku – popularnością.

 

Martin będzie miał okazję zachwycić polską publiczność już 27 listopada 2016 roku w Krakowie. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez strony : prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.