Manowar zdradza szczegóły trasy "Gods And Kings World Tour 2016"

7 grudnia 2015

W minionym tygodniu, w Niemczech, odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa formacji Manowar, z udziałem Joey'a DeMaio oraz przedstawicieli międzynarodowych mediów. W trakcie spotkania zdradzono szczegóły dotyczące nadchodzącego tournée, w ramach którego już 16 stycznia „najgłośniejszy zespół świata” wystąpi w warszawskiej hali Torwar.

 

3 grudnia, w niemieckim Bochum, Joey DeMaio zaprezentował grupie dziennikarzy oraz gości specjalnych z całej Europy informacje dotyczące projektów scenicznych, zaplanowanych w ramach trasy "Gods And Kings World Tour 2016", która rozpocznie się już w połowie stycznia 2016. Zbliżające się tournée będzie uczczeniem trzynastego studyjnego albumu "Kings Of Metal MMXIV", jak również kolejnej rocznicy wydania albumu "Gods Of War".

 

Jak zapowiedział w Niemczech lider formacji Manowar, nowa produkcja dostarczy fanom wszystkiego, czego tylko mogą zapragnąć miłośnicy koncertów – doskonałą jakość dźwięku, sensacyjne efekty wizualne, a przede wszystkim najbardziej cenione i uwielbiane utwory.

 

Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się możliwością podzielenia się na scenie naszym monumentalnym światem fantasy, z oddaną i wierną społecznością Manowarriors. – przekonywał Joey DeMaio. – Ta trasa to prawdziwe multimedialne doświadczenie! Przez wiele miesięcy pracowaliśmy bez wytchnienia z naszym działem kreatywnym oraz zapleczem scenografów nad stworzeniem ekskluzywnych materiałów audio oraz wideo, które zaprezentujemy podczas występów. Muzycznym oraz wizualnym mottem zbliżającego się tournee będzie "Gods and Kings" (bogowie i królowie) i to jest właśnie to, czego możecie się spodziewać! W trakcie koncertów nie zabraknie demonów, królów, starożytnych zabytków oraz.. Cóż nie mogę ujawnić wszystkiego. – dodał charyzmatyczny basista.

 

Określenie „monumentalny” nie zostało użyte przez DeMaio bez powodu. Jak zapowiedzieli reprezentaci zespołu, w ramach nadchodzącej trasy wykorzystane zostaną wysokiej rozdzielczości ekrany LED o powierzchni 150 m², a także aż 300,000 wat dla zapewnienia doskonałych efektów dźwiękowych. Sprzęt oraz niezbędne zaplecze produkcyjne przemierzy ponad 8,000 kilometrów oraz 12 krajów, swoimi 6 ciężarówkami oraz 5 autokarami. Ponadto 100 wysoko wykwalifikowanych członków produkcji dołoży wszelkich starań, by obecna na europejskich koncertach publiczność mogła podziwiać każdego wieczoru spektakularne show na najwyższym poziomie.

 

Zeszłotygodniowa konferencja prasowa w Bochum była także okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności trzech premierowych teledysków formacji Manowar: ‘"The Heart Of Steel MMXIV’", "‘Warriors Of The World United’" oraz "‘The Dawn Of Battle’".

 

Te filmy wideo to podziękowanie dla naszych fanów, najwspanialszych fanów na świecie! Tym, którzy nie byli jeszcze nigdy na naszym koncercie, zaprezentowane nagrania dadzą wyobrażenie o niezrównanej miłości, jaką czujemy stojąc na scenie, a także energii, która iskrzy między nami a społecznością Manowarriors w trakcie koncertów! To największa nagroda za pracę, którą wkładamy w nasze występy. – podsumował lider formacji Manowar.

 

Przypominamy, że warszawski koncert formacji Manowar odbędzie się 16 stycznia 2016 roku w hali Torwar. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

 

Galeria