5 września 2019

Celtic Woman po raz pierwszy wystąpi w Polsce w ramach wyjątkowej trasy koncertowej „Ancient Land”. Koncertowi utrzymanemu w irlandzkich tonacjach towarzyszyć będzie spektakularna oprawa wizualna. Grupę będzie można zobaczyć na żywo podczas dwóch koncertów: 4 listopada w Sali Ziemi Poznań Congress Center oraz 6 listopada w Domu Muzyki i Tańca Zabrze, a już w ten weekend każdy fan pięknej muzyki będzie mógł obejrzeć koncert w WTK POZNAŃ!

 

Celtic Woman potrafi olśnić nie tylko muzyką, ale również urodą! Mairéad Carlin, Éabha McMahon, Megan Walsh oraz Tara McNeill zahipnotyzują publiczność w Poznaniu i Zabrzu, a następnie przeniosą ją w najpiękniejsze rejony Irlandii! Koncerty na żywo tej pięknej czwórki są nietuzinkową fuzją irlandzkiej muzyki oraz współczesnego ducha wysp. Przedsmak magii, jaką prezentuje zespół, będzie można zobaczyć w telewizji WTK Poznań już najbliższą sobotę (7 września) o godzinie 22:25 oraz dzień później, w niedzielę o godzinie 12:30.

 

 

Grupa prezentuje irlandzkie klasyki, współczesne utwory, najpopularniejsze światowe hity, a także poruszającą do łez muzykę folkową. Właśnie Celtic Woman jak nikt inny kultywuje dziedzictwo muzyczne i kulturalne Zielonej Wyspy. Emisja tych koncertów w telewizji to idealny pretekst, by spędzić czas z rodziną i poznać kulturę Irlandii, tak uwielbianą przez wszystkich Polaków.

 

O magii i sile przekazu mogli się przekonać już fani w Ameryce Północnej, gdzie Celtic Woman wystąpił w pierwszej części trasy koncertowej. Tak komentowano te wieczory:
– Dziś wieczorem byłem na waszym koncercie w Minneapolis. Jestem synem pastora, więc często słyszałem „Amazing Grace” w kościele. Mogę szczerze powiedzieć, że podczas dzisiejszego wieczora usłyszałem najpiękniejszą wersję tego utworu. To był fantastyczne! Co więcej „The Parting Glass” poruszyło mnie jak nigdy dotąd. Przez cały koncert byłem niezwykle wzruszony! (…) Dziękuję za piękny dar muzyki, który nam zaprezentowałyście. Muzyka celtycka jest naprawdę darem dla świata – pisał David na oficjalnym profilu grupy.

 

Celtic Woman wystąpi w Polsce dwukrotnie tego roku. Pierwszy koncert odbędzie się 4 listopada w Sali Ziemi Poznań Congress Center. Drugi – 6 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com