Maestro przygotowuje specjalne utwory na koncert w Łodzi!

5 października 2017

Koncert Ennio Morricone już za kilka dni. Jakie utwory Maestro wybierze ze swojego imponującego dorobku? Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy. Kompozytor przygotowuje też coś specjalnie na występ w Polsce!  Widowisko z udziałem ponad 200 osób – orkiestry, chóru, solistów i Morricone w roli dyrygenta odbędzie się już 14  października w Atlas Arenie w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 

Jak w koncercie trwającym niespełna dwie i pół godziny pokazać twórczość kompozytorską jednego z największych autorów muzyki filmowej, obejmującą 60 lat? Oczywiście nie jest to realne, tym bardziej, że Maestro ma na swoim koncie muzykę nie tylko do ponad 500 filmów. Tworzył również melodyjne piosenki czy inne autonomiczne dzieła symfoniczne. Z całą pewnością utwory, które zabrzmią w Łodzi będą jednak najbardziej reprezentatywną ilustracją dokonań kompozytora.
Zbliżający się koncert pozostanie w pamięci widzów także z uwagi na spodziewany rozmach wydarzenia. Ponad 200 osób na scenie zaprezentuje zarówno bardzo znaną muzykę, jak i nieco zapomniane utwory sławnego mistrza. Czego więc możemy się spodziewać na polskim koncercie?  Z pewnością usłyszymy fragmenty z tzw. „Dolarowej sagi”, czyli westernów, wyreżyserowanych przez Sergio Leone, w których główne role grał Clint Eastwood. Nie zabraknie jednego z najsłynniejszych tematów – czyli „Chi Mai” z filmu „Zawodowiec” oraz dość jednostajnej i niepokojącej melodii z filmu „Nienawistna ósemka”. Za kompozycje do tego obrazu Maestro otrzymał w zeszłym roku Oscara. Jak zabrzmią na żywo w łódzkiej Atlas Arenie – dowiemy się już niedługo.

 

 

Możliwości wieloosobowego chóru poznamy w trakcie utworów z filmu „Misja”, w tym osławionego „Gabriel's oboe”.  Nie zabraknie także muzycznych prezentacji z filmów kompletnie dzisiaj zapomnianych, np. „Queimada”, „Baaria” oraz „Bitwa o Algier”. Czy zapadną do gustu łódzkiej publiczności?


To tylko część z przygotowywanej setlisty na łódzkiej koncert Ennio Morricone. Już 14 października w Atlas Arenie dowiemy się, jakie jeszcze utwory zabrzmią w czasie dwu i półgodzinnego koncertu. Wiemy natomiast to, że Maestro przygotowuje specjalne utwory na występ w Polsce. O tym, co to będzie – zadecyduje on sam po próbach przeprowadzonych z orkiestrą i chórem.


Łódzki koncert będzie odbędzie się w dwóch częściach, przedzielonych dwudziestominutową przerwą. Całość, rozpoczęta o godzinie 20.00, potrwa około 2,5 godziny.


– To z całą pewnością będzie niezwykły koncert. Publiczność przypomni sobie najbardziej znane tematy muzyczne i te nieco już zapomniane. Dodatkowym ułatwieniem będą wyświetlane na telebimach tytuły filmów, z których zaprezentowana zostanie muzyka – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.


Wydarzenie odbędzie się już 14 października, początek o godzinie 20.00 w hali Atlas Arena w Łodzi. Na koncert można jeszcze kupić bilety, za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik. Organizatorem jest agencja Prestige MJM.