4 maja 2016

21 lipca spełni się marzenie wszystkich polskich fanów Lionela Richie. Artysta, który przeszedł do historii za sprawą takich hitów jak "All Night Long", "Hello" czy "We Are The World", odwiedzi nasz kraj, by zaśpiewać w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu Ergo Arenie. Były frontman grupy The Commodores zaprezentuje tego wieczoru swoje najważniejsze utwory, powstałe na przestrzeni minionych dekad. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.


Lionel Richie urodził się w 1949 roku, w amerykańskim Tuskegee w Alabamie. To miejsce na zawsze zdefiniowało artystyczną wrażliwość wokalisty, którą Richie do dziś dumnie manifestuje w swojej twórczości. Muzyczna kariera artysty rozpoczęła się na początku lat 70., gdy wokalista występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Easy” oraz „Three Times a Lady”. Dekadę później gwiazdor postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Utworem, który na zawsze wpisał artystę do historii muzyki popularnej jest bez wątpienia kompozycja "Hello" (1984), która dotarła do 1. pozycji na trzech listach przebojów czasopisma „Billboard”: Hot 100 (2 tyg.); Hot R&B/Hip-Hop Songs (3 tyg.) i Hot Adult Contemporary Tracks (6 tyg.)

 


Najlepszym przykładem przywiązania artysty do rodzinnej Alabamy jest najnowszy, dziesiąty w karierze, album artysty zatytułowany po prostu „Tuskegee”. Na krążku znalazły się aż 24 utwory, pochodzące z różnych etapów kariery Lionela, do których ponownego nagrania wokalista zaprosił wielu znakomitych gości. Wydana w 2012 roku płyta stała się nieoczekiwanym hitem w Stanach Zjednoczonych, błyskawicznie osiągając drugie miejsce listy Billboard 200. W pierwszym tygodniu po swojej premierze krążek sprzedał się w liczbie 199.000 egzemplarzy. W grudniu 2012 liczba ta przekroczyła milion sprzedanych płyt! Do pracy nad albumem Lionel Richie zaprosił m.in. Shanię Twain ("Endless Love"), Rasmusa Sceebach'a ("Say You, Say Me"), Willie Nelsona ("Easy"), Jennifer Nettles ("Hello") oraz Dariusa Ruckera ("Stuck on You").


Choć artysta obecny jest na scenie od kilku dekad, nigdy nie zaprzestał śpiewania romantycznych ballad, które począwszy od lat 80. cieszą się ogromną popularnością wśród fanów na całym świecie. To, za co publiczność kocha Lionela najbardziej, to jednak występy na żywo, w trakcie których wokalista czaruje publiczność nienagannym głosem oraz fantastycznym kontaktem z widownią, która na każdy utwór reaguje z ogromnym entuzjazmem.


– Lionel Richie to jeden z tych artystów, którzy urodzili się po to, by występować na scenie. Tego rodzaju scenicznej swobody i umiejętności nawiązywania bliskiej relacji z słuchaczem nie można się nauczyć, to prawdziwy dar. Polska widownia po latach będzie miała pierwszą okazję wysłuchać pełnego koncertu wykonawcy oraz przypomnieć sobie największe hity Lionela Richie. Jesteśmy przekonani, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci gdańskiej publiczności, jako doskonałe muzyczne show na najwyższym amerykańskim poziomie – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert w Ergo Arenie.


Lionel Richie wystąpi ERGO ARENIE (Gdańsk/Sopot) 21 lipca 2016 roku. Wejściówki można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.