18 lipca 2016

Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem Lionela Richie.


Otwarcie bram


Otwarcie bram ERGO ARENY nastąpi w dniu koncertu o godzinie ok. 18:45. Osoby posiadające bilet Golden Circle Early Entrance wchodzą od godziny 18:00. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Około godziny 19:30 przewidywany jest występ supportu – Blue Deep Shorts. Początek koncertu gwiazdy wieczoru został zaplanowany na godzinę 20:30.


Parkingi przy hali


Przy hali ERGO ARENA znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i ok. 15 autokarów. Parking jest płatny: 20 złotych – samochód osobowy, 50 złotych – autokar. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.


Dojazd


Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, jak i autobusem (ZTM i ZKM). Szczegółową rozpiskę można sprawdzić na stronie www.ztm.gda.pl oraz www.skm.pkp.pl.


Zakup biletów w dniu koncertu


Będzie możliwość zakupienia biletu w dniu koncertu w wyznaczonym punkcie. Punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 10:00. Ponadto, bilety będzie można kupować w kasie ERGO ARENY, w sieci salonów Empik oraz w sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w systemie sprzedaży eBilet.

 


Osoby niepełnosprawne


Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.


Gastronomia na koncercie


W hali będą znajdować się punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.


Palenie papierosów na koncercie


Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.


Czego nie można wnosić na koncert?


Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne

 

Na teren koncertu będzie można wnieść aparaty fotograficzne bez wymiennej optyki. Do hali zabrania się wnoszenia wszelkiego rodzaju sprzętu rejestrującego audio-video oraz aparatów mogących mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x.

 

Punkty medyczne


Podczas trwania koncertu w ERGO ARENIE czynne będą punkty medyczne. Punkt stacjonarny zostanie zlokalizowany na pierwszej kondygnacji, będą również punkty mobilne.


Bankomaty


W pobliżu ERGO ARENY znajdują się bankomaty: sieci Pekao S.A. (ul. Hestii 1), Euronet Polska (ul. Bitwy Pod Płowcami 59), Millenium (Al. Grunwaldzka 615) oraz PEKAO BP (ul. Kazimierza Górskiego 1).


Gadżety


Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi pamiątkami związanymi z artystą. Stoisko z gadżetami będzie zlokalizowane w pobliżu szatni.

 

Galeria