18 lipca 2016

"Dancing on the Ceiling", "Hello", "All Night Long", „We Are The World” oraz "Say You, Say Me" – to m.in. te legendarne przeboje Lionel Richie zaśpiewa w najbliższy czwartek dla polskich fanów. Król ponadczasowych ballad, a także jeden z najpopularniejszych wokalistów wszech czasów już 21 lipca wystąpi w ERGO ARENIE.

 

Już tylko dni dzielą nas od koncertu Lionela Richie w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu ERGO ARENIE. Będzie to jedyny występ artysty w ramach bieżącej trasy koncertowej w naszym kraju. Co więcej, będzie to także pierwszy pełny koncert nad Wisłą w długoletniej karierze gwiazdora. Wcześniej Richie zaśpiewał dla polskiej widowni w 1999 r. na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 r. w trakcie koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim. Tym razem amerykański król muzyki pop i soul wraca do Polski, by zaprezentować pełne, klasyczne show, wypełnione największymi przebojami oraz imponującą oprawą muzyczną. Oferta bieżącej trasy podbiła już serca tysięcy Europejczyków, w tym m.in. mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

 

 

To, za co europejska publiczność kocha Lionela Richie najbardziej, to właśnie występy na żywo, w trakcie których wokalista czaruje wyjątkową barwą głosu oraz fantastycznym kontaktem z widzami, którzy na każdy utwór reagują z ogromnym entuzjazmem. Występy gwiazdora z Alabamy to pieczołowicie zaplanowane show, w którym trudno wskazać słabe punkty.

 

Przyglądając się setlistom dotychczasowych występów w ramach trasy „All The Hits” można pokusić się o próbę skonstruowania potencjalnej sekwencji hitów, które usłyszymy w Polsce. W trakcie koncertów w Europie, które odbyły się w minionych tygodniach, amerykański gwiazdor rozpoczynał swoje występy utworami "Running With the Night", "Penny Lover" oraz legendarnym "Easy", nagranym jeszcze za czasów współpracy Richiego z The Commodores. Po przywitaniu publiczności serią energicznych i podbijających serca fanów kompozycji, wokalista zwykle decydował się na zaprezentowanie utworów "Three Times a Lady", "Stuck on You", "Endless Love" lub "Angel". Czy podobnie będzie również w ERGO ARENIE? Przekonamy się już w czwartek!

 

Choć Lionel Richie obecny jest na scenie od kilku dekad, nigdy nie zaprzestał śpiewania romantycznych ballad, które począwszy od lat 80. cieszą się ogromną popularnością wśród fanów na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że nie zabraknie ich również w ERGO ARENIE. Fani, którzy najbardziej czekają na największe i najbardziej romantyczne przeboje artysty, jak chociażby "Say You, Say Me", "My Destiny" czy "Hello", usłyszą je prawdopodobnie dopiero pod koniec czwartkowego występu. 

 

 

– Lionel Richie to prawdziwy wulkan energii scenicznej, który wszelkie tajniki budowania emocji i podbijania serc publiczności posiadł wiele lat temu. Nie ma wątpliwości, że podczas koncertu w Polsce z każdym kolejnym utworem atmosfera będzie stawała się coraz gorętsza. To co najlepsze, artysta bez wątpienia pozostawi na sam koniec. Mamy nadzieję, że publiczność nie pozwoli mu łatwo zejść ze sceny, a ten zdecyduje się również na bisy – komentuje Janusz Stefański  z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

 

Lionel Richie wystąpi w gdańsko – sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.