13 maja 2015
Niewiele zespołów może pochwalić się tym, że ma fanów-wyznawców, którzy przyjadą na każdy koncert, nawet jeśli od tego poprzedniego minęło bardzo niewiele czasu. Do takiego grona powoli dołącza grupa Linkin Park. W czerwcu ubiegłego roku jej występ we Wrocławiu obejrzało blisko 30 tysięcy osób. Teraz ci sami fani wybierają się do Rybnika. Niektórzy na to wydarzenie pojadą z drugiego końca Polski. 
 
Popularność artystów można mierzyć na różne sposoby. Z pewnością świadczy o niej liczba sprzedanych płyt, miejsca na największych listach przebojów, skala zainteresowania danym wykonawcą w mediach społecznościowych, czy liczba odsłon w serwisie YouTube. Nie brakuje jednak opinii, że o prawdziwej wartości wykonawcy świadczą fani, którzy są gotowi pojechać na jego każdy koncert – nawet jeśli od poprzedniej wizyty minęło niewiele czasu. 
 
Zjawisko fanów, dla których muzyka jest niemalże religią, czy stylem życia z całą pewnością istnieje. Przekonaliśmy się o tym przy okazji niedawnego koncertu Thirty Seconds to Mars, który odbył się w hali ERGO ARENA. 4 maja oglądał go prawie komplet widzów, mimo że zespół koncertował niecały rok wcześniej na Stadionie Miejskim w Rybniku – zauważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM. 
 
Thirty Seconds to Mars nie są oczywiście jedynym zespołem, który w ostatnim czasie potrafił po koncercie stadionowym zapełnić dużą halę. Takiej sztuki dokonała również między innymi brytyjska formacja Depeche Mode, która w lutym ubiegłego roku zagrała w łódzkiej Atlas Arenie po wcześniejszym występie na Stadionie Narodowym w Warszawie. 
 
Myślę, że w Polsce na największych obiektach zawsze na pewno sprzeda się Metallica, AC/DC, czy Coldplay. Takich zespołów nie ma jednak zbyt wiele. Jest zaledwie kilku wykonawców, którzy zawsze mogą liczyć na komplet widzów – twierdzi znany dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.
 
Teraz podobną drogą ma szansę pójść zespół Linkin Park. Przed nim jednak jeszcze większe wyzwanie. W czerwcu ubiegłego roku koncert tego zespołu we Wrocławiu obejrzało ponad 30 tysięcy widzów. Teraz do zapełnienia jest jednak nie hala, lecz kolejny stadion. Tym razem w Rybniku. 
 
To może się jednak udać, bo wejściówki sprzedają się bardzo dobrze. Nie ma już miejsc pod samą sceną – mówi Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem występu zespołu na Stadionie Miejskim w Rybniku. To wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia. 
 
Linkin Park będzie jednym z największych koncertów tego roku. Dynamika sprzedaży na to wydarzenie pozwala wierzyć, że sprzeda się ono bardzo dobrze – dodaje Marcin Matuszewski, prezes firmy eBilet.pl. 
 
Dla fanów Linkin Park nie ma żadnych barier. Już dziś można powiedzieć, że do Rybnika przyjedzie cała Polska. Niektórzy przejadą kilkaset kilometrów po to, by po raz kolejny zobaczyć amerykański zespół. – Otrzymaliśmy zamówienia nawet z Białegostoku, Szczecina, Koszalina oraz Trójmiasta, które są przecież oddalone od Rybnika o kilkaset kilometrów – podkreśla Janusz Stefański z Prestige MJM.
 
Wiele wskazuje zatem na to, że Linkin Park dołączy do grona zespołów, które przez polskich fanów są traktowane w sposób szczególny. Wątpliwości, że tak się stanie nie mają eksperci. 
 
Linkin Park to wielka marka i obecnie jeden z najmocniejszych zespołów na świecie. W pewnym sensie jestem zdziwiony, że tak pokochali Polskę i ciągle do niej wracają. Akurat wolę ich od Thirty Seconds to Mars. W Linkin Park są rockowi kolesie, którzy popchnęli ten rodzaj muzyki do przodu. Oni do mnie bardziej przemawiają. Na pewno zapisali się w historii i zostaną zapamiętani – podkreśla dziennikarz muzyczny i prezenter Roman Rogowiecki. 
 
Linkin Park to jest zupełnie inna formacja od tej, którą znamy sprzed lat. Każdy, kto widział ich ostatnie występy na żywo, ten wie, że odsłona koncertowa to jeszcze inne wcielenie tego zespołu. To też wypadkowa eksperymentów, których próbowali po drodze. Można powiedzieć, że masę fanów z tego powodu pogubili, ale sporo ich też zyskali. Ich koncerty to jednak świetna "piguła" zarówno dla tych młodych, jak i starszych sympatyków – dodaje Artur Rawicz z portalu cgm.pl.
 
Koncert Linkin Park na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się 25 sierpnia. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.