4 sierpnia 2017

Największy koncert plenerowy w Polsce zbliża się dużymi krokami. Z okazji inauguracji finałów The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie 5 sierpnia wystąpi Andrea Bocelli. Wydarzenie muzyczne poprzedzone zostanie ceremonią otwarcia, w której udział wezmą przedstawiciele organizatorów i gości. Osoby, które zakupiły bilety będą mogły wejść na teren koncertu już od godziny 18.00.

 

Wprawdzie rozpoczęcie występu Andrei Bocellego zaplanowano na godzinę 20.00, ale wszyscy, którzy zakupili bilety do strefy z miejscami siedzącymi, muszą pamiętać, żeby przyjść wcześniej. I to co najmniej pół godziny. O 19.30 przewiedziano oficjalną ceremonię otwarcia finałów regat żeglarskich, która rozpocznie się odegraniem hymnu państwowego. Następnie krótkie przemówienia wygłoszą prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek oraz przedstawiciel Sail Training International, organizatora wyścigu żaglowców. Parę minut później Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaśpiewa pierwszą tego wieczoru pieśń „Va pensiero” z opery Nabucco, a następnie na scenę wejdzie główna gwiazda wieczoru, czyli Andrea Bocelli. W czasie koncertu towarzyszyć mu będą również inni znakomici artyści: sopranistka Alessandra Marianelli, flecista Andrea Griminelli oraz artystka pop Ilaria della Bidia, a także Orkiestra Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

 

 

Widowisko podzielone będzie na dwie części. W pierwszej  – artyści przedstawią utwory z muzyki klasycznej. Druga część koncertu zarezerwowana została na utwory nieco lżejsze, w dużej części z najnowszej płyty Bocellego – Cinema.

Zapewne będą także bisy, ale jakie piosenki artysta zaprezentuje już na sam koniec koncertu, niech pozostanie do końca tajemnicą. Z całą pewnością wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci! – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która przygotowuje koncert Andrei Bocellego.

 

Poza sektorem dla osób z biletami, będzie można oglądać koncert za darmo, niemal z każdego miejsca Wałów Chrobrego, a dzięki pięciu gigantycznym wieżom delay'owym, impreza zostanie też doskonale nagłośniona. Nie pozostaje więc nic innego, jak zameldować się na nabrzeżu Odry w Szczecinie – 5 sierpnia, najpóźniej o godz. 19.30. 

Galeria