29 września 2021

Podczas swojej kariery nagrali wiele nieśmiertelnych przebojów. Wystarczy wymienić: „Still Loving You”, „Rock You Like a Hurricane”, „Send me an Angel” czy też „Wind of Change”. Ten ostatni utwór potrafi zanucić niemal każdy człowiek na świecie. Scorpions – legendarna niemiecka grupa zagra 28 maja 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety do sprzedaży trafią 1 października, ale wcześniej będzie je można kupić w przedsprzedaży.

 


Nie ma takiej możliwości, by ci, którzy choć trochę interesują się muzyką, nie słyszeli o niemieckim zespole Scorpions. To jedna z najdłużej nieprzerwanie działających formacji na świecie, a jej muzycy nadal nie zamierzają zejść ze sceny. Od wielu też lat regularnie przyjeżdżają do naszego kraju. Czy to za sprawą ponadczasowych i melodyjnych ballad, charakterystycznych riffów czy obecności jedynego Polaka w składzie – Krakowianina Pawła Mąciwody – ich popularność w Polsce jest bezdyskusyjna!

 

– Scorpions to klasyk muzyki rockowej, zespół, który przez ponad 55 lat swojej działalności wylansował mnóstwo świetnych przebojów. Do tego muzycy są cały czas w formie, spotkanie się z nimi na koncercie jest gwarantem świetnie spędzonego czasu. Ja na pewno się pojawię! – zapewnia Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia.

 

Scorpions są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Mają nie tylko niezliczoną ilość przebojów, ale i zatwardziałych fanów, którzy na koncertach śpiewają z nimi niemal cały repertuar.  Na każdym występie można też zobaczyć kilka pokoleń bawiących się pod sceną. A to dlatego, że miłość do zespołu zaszczepiają w najmłodszych dziadkowie i rodzice, którzy fanami zostali wiele lat temu. Dostrzegają to sami muzycy.

 

– Może się zdawać, że gramy niby to samo, ale publiczność jest inna za każdym razem, jest co raz więcej młodych ludzi. Gramy już dla trzeciej generacji i jest w tym bardzo dużo radości – mówił Paweł Mąciwoda przed dwoma ostatnimi koncertami w Polsce w 2019 roku.
 


Ten zespół wymyka się wszystkim możliwym schematom. Radość, jaką widzimy na scenie oraz chemia między wykonawcami a fanami sprawiają, że pomimo upływających lat Scorpions nic nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie – ciągle podbijają serca i zdobywają nową, coraz młodszą publikę! Fani niezmiennie też powtarzają, że członkowie zespołu są jak wino – im starsi, tym lepsi.  A przecież formacja kilka lat temu zapowiadała zakończenie kariery. I całe szczęście, że słowa nie dotrzymała – nadal rozgrzewa cały świat swoimi hardrockowymi riffami, a jak można zaobserwować – z biegiem lat ten płomień jest coraz silniejszy.

 

Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Wszystkie krajowe występy niemieckich gigantów obejrzało już na żywo ponad milion fanów. Dla agencji Prestige MJM organizacja show z udziałem Scorpions będzie już ósmą z kolei.

 

– Nasza agencja zorganizowała połowę wszystkich koncertów Scorpions w naszym kraju. Uczestniczyło w nich grubo ponad 100 tysięcy osób. I zgodnie z zapowiedzią ponownie zaprosiliśmy zespół do Polski. Rockmeni sami przyznają, że nasza publiczność jest jedną z najwspanialszych, a trzy lata, jakie miną w przyszłym roku od ich ostatniej wizyty, to już najwyższy czas, aby znowu się z nimi spotkać. Przecież muzyka Scorpions nigdy się nie znudzi… – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która 28 maja 2022 roku zorganizuje koncert Scorpions w TAURON Arenie Kraków.

 

W składzie Scorpions od 17 lat gra Polak Paweł Mąciwoda, który pochodzi spod Krakowa. Dla basisty zatem przyjazd do stolicy Małopolski będzie powrotem do domu. Razem z nim wystąpią: Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jaabs i Mikkey Dee. Ten skład gwarantuje, że energia na koncercie już od pierwszych chwil będzie na najwyższych obrotach.

 

Koncert Scorpions w ramach trasy ROCK BELIEVER TOUR odbędzie się 28 maja 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. W przyszłym roku zespół wyda swój 19. album studyjny „Rock Believer”. Po publikacji krążka odbędzie się także światowa trasa koncertowa, której częścią będzie właśnie występ w Krakowie. Bilety w regularnej sprzedaży dostępne będą od 1 października na www.biletserwis.pl.


Dzień wcześniej, 30 września o godzinie 10:00 uruchomiona zostanie przedsprzedaż. Skorzystać z niej będą mogli członkowie oficjalnego fanklubu Scorpions, którzy otrzymają link do zakupu wejściówek. W tym samym czasie przedsprzedaż dostępna będzie również dla zarejestrowanych klientów Bilet Serwis. Aby móc otrzymać e-maila ze specjalnym linkiem do przedsprzedaży, należy się zarejestrować na stronie www.biletserwis.pl i wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.