29 maja 2015

Już jutro (30 maja), w reaktywowanym legendarnym warszawskim Klubie Fugazi, odbędzie się trzecia runda przesłuchań do Jarocińskich Rytmów Młodych. Eliminacje w Warszawie wyłonią kolejnych trzech półfinalistów, którzy 13 czerwca wystąpią w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Jak dotąd, gwarantowany bilet do półfinału posiada 6 formacji, nagrodzonych w trakcie przesłuchań w Rudzie Śląskiej oraz Goleniowie. Warszawskie przesłuchania wystartują o godzinie 17:00.

Na scenie Klubu Fugazi o przepustkę do półfinału Rytmów Młodych powalczy aż 12 zespołów konkursowych:

1) 5 litrów czerwieni
2) Acora
3) Aterra
4) Blue deep shorts
5) Dead Frank
6) Dollz
7) Insist
8) Koios
9) Niepogoda
10)  Holic
11)  Na Tak
12)  Fri Stejdż Bend

Występom młodych artystów przysłuchiwać się będzie Jury złożone z uznanych muzyków, ekspertów oraz krytyków od lat związanych z branżą muzyczną. W gronie konkursowego jury zasiądą: Ireneusz Andres "Agrest", Leszek Biolik, Paweł Jagóra, Waldemar Czapski oraz Marek Kurzawa. Po zakończeniu wszystkich występów jurorzy wyłonią trzy zespoły, którym przyznany zostanie bilet do półfinału Rytmów Młodych, upoważniający do walki o występ na dużej scenie w trakcie Jarocin Festiwal 2015.

Nieprzypadkowe będzie także miejsce, w którym odbędą się warszawskie przesłuchania konkursowe. Reaktywowany po 20 latach Klub Fugazi to miejsce legendarne, gdzie na początku lat 90. swój debiutancki album "Tata Kazika" zagrał Kazik Staszewski, Kuba Wojewódzki zaczynał karierę dziennikarską, reaktywował się Oddział Zamknięty oraz gdzie cyklicznie odbywało się wiele innych znaczących rockowych imprez ówczesnej dekady. Po latach Klub Fugazi wraca z nowym adresem i starym przesłaniem – by wspierać aktywność młodych kapel. W nowo otwartej siedzibie lokalu na publiczność przesłuchań Rytmów Młodych czekać będzie m.in. 15-metrowy bar w kształcie gitary oraz.. sala koncertowa z betoniarką na scenie, przypominającą o wciąż trwających pracach remontowych.

Dwa kolejne, a zarazem ostatnie eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych odbędą się w Gdańsku (6 czerwca, Klub Xkwadrat) oraz w Poznaniu (7 czerwca, Blue Note).

Karnety na tegoroczny Jarocin Festiwal (17-19 lipca) można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl,na terenie całego kraju w sieci salonów Empik oraz w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka.