Legendarna machina ruszyła z pełną mocą. Zespół Scorpions znów w trasie koncertowej

17 czerwca 2019


Mayhem, Europe, Rainbow Ritchiego Blackmore’a, Opeth, a wśród nich Scorpions. Silna obsada festiwalu Rock The Coast sprawiła, że 14 i 15 czerwca  w Hiszpanii, pojawiły się tłumy. Dla Scorpions, głównej gwiazdy imprezy (grupa pojawiła się na scenie pierwszego dnia festiwalu), był to też szczególny występ, bo inaugurujący  kolejny koncertowy rozdział „Crazy World Tour 2019”. Za nieco ponad miesiąc muzycy przyjadą do Polski  i zagrają dwukrotnie: w Gliwicach i na pograniczu Gdańska i Sopotu. 


Otwarcie było bardzo udane.  Na Rock The Coast Festival setlista miała blisko dwadzieścia utworów, a w repertuarze legendarnej niemieckiej formacji nie zabrakło m.in. „Coast to Coast”, „Send Me an Angel”, „Big City Nights”, czy nieśmiertelnego „Wind of Change”. Na bis grupa zaprezentowała „Still Loving You” oraz „Rock You Like A Hurricane”.

 

To było absolutnie niezapomniane przeżycie na Rock The Coast Festival – napisali muzycy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.


Legendarna machina ruszyła z pełną mocą. Przed zespołem Scorpions niezwykle pracowite miesiące i 38 koncertów, które do listopada zagrają w Europie oraz Ameryce Południowej (Chile, Kolumbia, Ekwador oraz Brazylia, w której szykuje się kilka koncertów, w tym w ramach Rock in Rio). Wśród europejskich krajów, które znalazły się na koncertowej mapie Scorpions znalazły się m.in. Szwajcaria, Włochy, Austria, Portugalia, czy Francja i Niemcy, gdzie kapela gościć będzie czterokrotnie (wszystkie francuskie koncerty odbędą się w ramach festiwali). Pierwszym niemieckim przystankiem będzie Ratyzbona, gdzie Scorpions wystąpi już w najbliższy czwartek, 20 czerwca. Kolejnym będzie Sommerfestival w Rosenheim, który zaplanowano na 19 lipca i bezpośrednio poprzedzi dwa polskie koncerty Scorpions. Uwielbiani w naszym kraju muzycy zagrają 21 lipca w Arenie Gliwice oraz 23 lipca w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu.

 

 

Sukces i ogromna popularność tego rockowego bandu tkwi w sile i energii członków zespołu. W nas. Każdy na swój sposób wnosi coś na scenę i wytwarza się ogromna pozytywna, niezastąpiona energia, którą ludzie przyjmują i odczuwają – mówił nam niedawno Paweł Mąciwoda, basista zespołu Scorpions. 

 

Forma, jaką  zespół zaprezentował kilka dni temu w Hiszpanii, pozwala sądzić, że „Crazy World Tour 2019” będzie prawdziwą rockową petardą.
Bilety na koncert Scorpions w Arenie Gliwice (21 lipca) oraz ERGO ARENIE, na granicy Gdańska i Sopotu (23 lipca) można nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.
Na koncert w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice. 

Galeria