8 czerwca 2016

Reinterpretacje utworów z albumu „Legenda” formacji Armia już 6 lipca wybrzmią w Jarocinie! Wszystko za sprawą wyjątkowego projektu „Legenda II”, prezentującego kultowe utwory w „zdekonstruowanej” aranżacji Michała Jacaszka. A wszystko w niecodziennej scenerii ruin kościoła św. Ducha w Jarocinie.

 

W 1991 roku ukazał się w Polsce album zjawiskowy: słynna „Legenda" zespołu Armia. Punkrockowa energia, potężna gitarowa ściana dźwięku, symfoniczne odniesienia oraz nawiązujące do chrześcijaństwa mistyczne poematy skandowane przez wokalistę. Muzyka wciąż oryginalna, fascynująca kolejne pokolenia słuchaczy i twórców muzyki.

 

6 lipca, a więc na dzień przed rozpoczęciem tegorocznego festiwalu w Jarocinie, w ruinach kościoła św. Ducha o godzinie 23:00, po 25 latach od premiery zabrzmi Legenda II: reinterpretacje utworów z oryginalnego albumu Armii w nowej "zdekonstruowanej” aranżacji Michała Jacaszka: kompozytora i producenta muzyki elektroakustycznej.
– Podjąłem się zadania karkołomnego – mówi Michał Jacaszek – obarczonego dużym ryzykiem klapy artystycznej. Armia jest zespołem jedynym w swoim rodzaju, nie dającym się porównać do żadnej innej kapeli na świecie. Zachować klimat i atmosferę tej muzyki jest dużym wyzwaniem, jednak wierzę że może się to udać mimo odmiennego elektronicznego brzmienia.

 

 

Jacaszkowi towarzyszyć będą obecni członkowie Armii: Amadeusz Amade Kaźmierczak (perkusja), Kuba Bartoszewski (waltornia) oraz współtwórca zespołu, autor tekstów i wokalista Tomasz Budzyński. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966.

 

Bilety wstępu w cenie 10 zł można nabywać w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Istnieje także możliwość zakupu poprzez wpłatę na konto Muzeum Regionalnego w Jarocinie: 04 8427 0009 0034 0005 2000 0001 z dopiskiem w tytule „Legenda II” i przesłanie potwierdzenia na adres: [email protected] Bilety będą do odbioru w Spichlerzu Polskiego Rocka do 6 lipca do godz. 22.00.

 

 

Koncert towarzyszyć będzie tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, które odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.


Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki, Red Electrick, Drivealone i Katarzyna Nosowska (w projekcie Nowsza Aleksandria) oraz Bluee Deep Shorts.

 

Galeria