Kukulska i Chopin, czyli najbardziej prestiżowe koncerty roku

26 sierpnia 2023

Wyjątkowy projekt muzyczny „Czułe struny” powraca! Natalia Kukulska zaśpiewa największe kompozycje Fryderyka Chopina. Etiuda E-dur czy Polonez As-dur w niebanalnej wersji wokalnej i zaskakującej aranżacji ponownie zachwycą polską publiczność. Koncerty. „Czułe struny” zabrzmią 29 i 30 kwietnia 2024 roku w ekskluzywnych lokalizacjach: Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz sali NOSPR w Katowicach. Organizatorem obu występów jest agencja Prestige MJM. Bilety dostępne są na stronie www.biletserwis.pl. Sponsorem wydarzenia jest Miraculum – producent wód perfumowanych marki Chopin.

 

 

Natalia Kukulska znana jest przede wszystkim z muzyki popowej, ale jednocześnie wciąż poszukuje nowych rozwiązań i inspiruje się nieoczywistymi twórcami. I właśnie w wyniku takich muzycznych eksploracji wokalistka trafiła na Fryderyka Chopina, którego kompozycje dotąd kojarzone były z fortepianem oraz orkiestrą. A dlaczego nie stworzyć słów do znanej wszystkim muzyki i nazwać wypływających z niej emocji po swojemu? Tak też zrobiła artystka, która napisała połowę tekstów na album, a do przygotowania pozostałych zaprosiła cenione autorki i artystki: Melę Koteluk, Kayah, Gabę Kulkę, Natalię Grosiak (Mikromusic) i Bovską. Aranżacje powierzyła z kolei najlepszym dyrygentom i aranżerom w Polsce: Krzysztofowi Herdzinowi, Nikoli Kołodziejczykowi, Adamowi Sztabie, Pawłowi Tomaszewskiemu oraz Janowi Smoczyńskiemu. Gdy materiał był gotowy Natalia Kukulska zaprosiła do nagrań Sinfonię Varsovię oraz wspaniałych muzyków, m.in. Michała Dąbrówkę, Roberta Kubiszyna, Piotra Wrombla. W ten sposób w 2020 roku powstała zupełnie nietuzinkowa płyta „Czułe struny” ze znanymi kompozycjami Fryderyka Chopina w jakże innej, zaskakującej wersji wokalnej. Na wysoki poziom albumu złożył się także gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego interpretacje utworów polskiego kompozytora docenia cały świat. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Cały projekt – odważny i niebanalny – okrzyknięty został największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie. Podobnej płyty daleko by szukać.


Już na etapie przedsprzedaży wydawnictwo uplasowało się na podium najlepiej sprzedających się płyt we wszystkich kategoriach muzycznych bestsellerów Empiku oraz pojawiło się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. Wszystko to razem zaowocowało osiągnięciem statusu Złotej, a następnie Platynowej Płyty.


W ślad za wydaniem płyty Natalia Kukulska wystąpiła na kilku koncertach śpiewając Chopina. 29 i 31 stycznia 2022 roku artystka wystąpiła przed publicznością w swoim „projekcie życia” – jak określa “Czułe struny” – w ICE Kraków i NFM Wrocław. Koncerty te, zorganizowane przez agencję Prestige MJM, były wydarzeniem muzycznym początku ubiegłego roku. Ten wyjątkowy materiał spotkał się z aplauzem publiczności, która przyjęła występ Natalii Kukulskiej z ogromnym entuzjazmem. Na scenie w Krakowie i Wrocławiu towarzyszyła artystce znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.

 


Teraz przychodzi pora na kolejne koncerty „Czułych strun”. Będą one o tyle niezwykłe, że odbędą się w lokalizacjach uznawanych w Polsce za najlepsze. Występów w tych miejscach nie powstydziłby się sam Fryderyk Chopin! Będą to: Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie oraz sala NOSPR w Katowicach. Wielbiciele talentu artystki i jej chopinowskich odkryć z pewnością będą zadowoleni.


– Jestem pewna, że odbieranie takich emocji na żywo i wsłuchiwanie się w kunsztowne niuanse aranżacji i wykonań będzie wielkim przeżyciem zarówno dla wykonawców, jak i dla publiczności. Cieszę się na te spotkania z muzyką Chopina, orkiestrą, dyrygentami i publicznością. Dla mnie to będzie święto! – mówi Natalia Kukulska, która przyznaje z dumą, że “Czułe strony” to także muzyczne spełnienie marzeń.


Obydwa koncerty odbędą się w przyszłym roku: warszawski – 29 kwietnia, a katowicki – dzień później, czyli 30 kwietnia.


– Po ubiegłorocznych koncertach „Czułych strun”, kiedy artystka podbiła Kraków i Wrocław, bardzo się cieszę, że będziemy mogli zorganizować kolejne projekty z udziałem Natalii Kukulskiej. Ten nieszablonowy pomysł uwspółcześnienia Chopina zyskał już sporą publiczność, która z wielkim entuzjazmem odkrywała na nowo pomnikowe dzieła polskiego kompozytora. Zapraszam tym razem do chyba najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Polsce. Jestem pewien, że Chopin w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz w katowickim NOSPR-ze w interpretacji Natalii Kukulskiej, zabrzmi doskonale. To bez wątpienia będzie muzyczne święto. Być może nawet będą to najbardziej prestiżowe koncerty 2024 roku – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje obydwa koncerty.


Bilety na występy „Czułych strun” z udziałem Natalii Kukulskiej, aranżerów – dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej można kupić na www.biletserwis.pl. Sponsorem wydarzenia jest Miraculum – producent wód perfumowanych marki Chopin.